Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a tünetegyüttesek ismerős...

Ezek a tünetegyüttesek ismerősek? Mire utalhatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés hogy hogy induljak el ezzel, a menstruáciom 11 napja késő, de nem lehetek terhes, 28 vagyok és ilyen még soha nem történt. Az államon hónapok óta van pattanásproblémám, és egyértelműen nem a külső ápolás hiányzik, a hajam nagoyn goyrsan zsírosodik, picit talán elkezdett hullani, fáradékony vagyok és dekoncentrált, gyakran nem tudok odafigyelni másokra, vagy nehéz, holott ez régen nem így volt. Mostnaábna nyilván volt sok stressz is de alapvetően a pattanások már nagyon régi story, és a fáradékonyság is...a többi új. Ti mire gyanakodnátok volt neketek hasonló?
2022. aug. 13. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egyszer késik a menstruációd, még nem jelent semmit. Amúgy endokrinológushoz menj. Inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködésnél, vashiány...
2022. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvos. Ezekkel PCOSed is lehet. Nekem csak emésztési zavaraim vannak, amiatt a sok faggyúgondom. :( Remelem nálad sem lesz komolyabb baj, bár a hajhullás IR-t jelezhet. Minden jót, majd írj, ha hetek múlva is, de biztos az eredmény! :)
2022. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 vagyok és én kivizsgáltattam magam nőgyógyásznál, most lesz az endokrinológia folyamatban, meg szeretnék tükrözésekre is, csak eddig a haziorvosom rohadtul nem vette komolyan. Magánra gyűjtök, terheléses cukrot kérek a háziorvostól. Nem szabad hanyagolni, es könyörögni is ér, ha mashogy nem megy és más dokihoz is el lehet menni!
2022. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én kicsit félek a háziorvosos körtől, és rögtön magánt nézek, csak emiatt nehéz elindulni is, de lehet azért ráveszem magam egy háziorvos emailre is :/ De sokaktól hallottam hogy ilyen jellegű problémákra örülhetek ha egy külső antibiótikumot kapok a pattanásokra és szevasz...
2022. aug. 13. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Háziorvosra ne nagyon számíts... endokrinológiai dolgokat kb. csak magán úton érdemes... háziorvossal nem is hallottam még arról, hogy kiírtak volna inzulinvizsgálattal cukor terhelést, hormonokból is csak korlátozottan lehet nekik, ezek nélkül meg mi értelme..., nődokiknak se ez a szakterülete
2022. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általános teljes vérképre, vizeletvizsgálatra beutalót kérhetsz tőle, abban asszem tsh van... az ilyen évente végezhető általános vizsgálat. De persze attól még menni kell tovább.
2022. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd annyiban. Nődoki első körben, magán hüvelyi UH-val! Nekem a sima állami meg se nézte műszerrel, egy sima vizsgálat fele annyit se mond el...endometriózis gyanúját is látta volna a dokim magán UH-val, de semmit se talált, a beleimben sem, így azt mondta emésztési zavar lesz valami. Emiatt érdemes magánba menni,meg hihetetlen kedves volt!
2022. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!