Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magyarországon létezik olyan,...

Magyarországon létezik olyan, hogy valaki nem tud venni tampont, betétet, anyagi okoknál fogva?

Figyelt kérdés

Skóciában tették közintézményekben ingyenessé/hozzáférhetővé a napokban, onnan jutott eszembe a kérdés, hogy Magyarországon szokott-e ilyen lenni, hogy valaki nem tudja megvenni?

Ismertek-e esetleg ilyet, vagy hallottatok-e már ilyenről? Illetve ilyen esetben mi a megoldás?



2022. aug. 17. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Sok keveset keresőnél a tampon a maslow piramis alján van. Előbb veszik meg a cigit, telefont mint a tampont. Ha nem jut rá akkor nem jut.
2022. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen, bár Magyarországon nincs róla pontos felmérés. Én személyesen nem ismerek ilyen embert, de léteznek a témával foglalkozó szervezetek, érdemes utánaolvasni. Pár éve lehet azért rendszeresen olvasni a témáról, én személy szerint nem voltam konkrétan kitéve ennek, de revelációs élmény volt, mikor először futottam bele egy ilyen cikkbe. Mivel nem tehetős családból származom, volt, hogy az ára miatt kénytelen voltam olcsóbb betétet vagy tampont venni (sőt, előfordult, hogy vattát...), ami nekem csak kényelmetlenség volt, diszkomfortot okozott, féltem, hogy átázom, de legalább nem rongyokra vagy papírzsepire kellett bízni magam.

De ha belegondolsz, logikus, hogy mélyszegénységben élő vagy hajléktalan lányok, nők nem tudnak miből menstruációs termékeket vásárolni, ésnem feltétlenül azért, mert cigit vesz helyette (persze az is létezik). Időnként vannak gyűjtési akciók is, amikor betéteket lehet adományozni, amiket eljuttatnak a rászorulóknak. Azért betéteket, mert az érintettek sokszor folyóvízhez sem férnek hozzá és a higiéniai körülményeik sem megfelelők, ezért pl. tampon (aminél a fokozott higiénia nagyon fontos) vagy mosható eszközök (kehely, bugyi, mosható betét) nem oldják meg a problémát. Keress rá a menstruációs szegénységre, tényleg fontos kérdés, és nem csak anyagi aspektusa van.

2022. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Létezik ilyen, menstruációs szegénységnek hívják. Magyarországon minden évben van táska akció például. Felajánlasz ajándékként egy női táskát, amit megtöltesz menstruációs eszközökkel, dezodorral, tisztasági felszereléssel. Több ezer táskát osztanak ki rászoruló nőknek.
2022. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem ismerek ilyet. Egyébként sem olyan drága nálunk ez, hogy ne lehetne megfizetni, inkább az a gond, ha egy nő nem oszthatja be, hogy mire költse el a pénzét és abból kell főzni, amit a férfi hazavisz. Ez Európában nem annyira jellemző.
2022. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Erre lenne a segély, nem cigire meg piára.
2022. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 azért van olyan, akinek az a havi kb 2000 forint nagyin is sok. Főleg ha több lány van a családban. Gyermekkori legjobb barátnőmnél 9 nő él együtt, ebből az egyik az anyuka, aki nagyon keveset keres, mert annak idején nem juthatott megfelelő képzésre, és ezáltal csak éhbérért tud dolgozni, apuka nincs a képben, meghalt.

A lányok kora : a leg idősebbek ikrek, 17 évesek, utána egy 16, egy 15, 2 13 egy 11 (aki már menstruál) és egy 8 éves.


Na most ha egy átlag nőnek havonta 2000 forint, akkor

8-nak 16000 forint. Emellett kell fizetni a számlákat, rezsit, mind a 8 gyerek iskoláztatását, és azért az se lenne rossz, ha mondjuk tudnának enni is valamit. Mondhatjuk, hogy minek csináltak annyi gyereket, de mivel csak az anyuka volt kenyér kereső, az apuka meg egy erőszakos alkoholista állat, akinek minden forint piára kellett, nem igazán volt pénz fogamzásgátló eszközök beszerzésére sem.

Mivel én, és a harmadik barátnőnk kelyhet használunk, ezért havonta van ugye elég szép mennyiségű megtakarításunk, plusz neki ehyehesu jó munkája, nekem pedig ösztöndíj, ami havi 90 ezer, és az nem kevés. Az anyukának együtt néztünk egy intim kelyhet, a 2 idősebb leányzónak pedig mosható betétet, és a kisebbeknek szoktunk venni pár csomag betétet, vagy tampont, amivel kihúzzák, mert ők még nem biztosak abban, hogy a többször használható alternatívák nekik valók lennének. Tudjuk, nem vagyunk igazi mártírok, nem is akarunk azok lenni, csak segítünk pár olyan embernek, akiknek szükségük van rá.

2022. aug. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!