Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges-e megállítani a...

Lehetséges-e megállítani a női ciklust?

Figyelt kérdés

Rettenetesen szenvedős PMS-em van. Golflabda méretű izomcsomók a derekamban, az egész hátamon, nyakamon...Nem tudok normálisan aludni, se gondolkodni, még enni se.

Próbáltam már a Premens tablettát, halottnak a csók, mindenféle kencéket, masszázst, gyógytornát, jógát, semmi nem használ....

Tuti, hogy a PMS-től van, mindig menzesz előtt 5-7 nappal kezdődik, szenvedek mint a kutya, semmi nem használ, aztan megjön, és 2. nap körül mintha elvágták volna. Magától. Nekem a menzesz a megváltás komolyan. Addig meg a falat kaparom, meg úgy járok, mint egy öregasszony.

Sőt, vándorol, mert egyik hónapban bal oldalt fáj, következőben a jobb oldalt, ahogy a peteérés is felváltva van a petefészkekben.


Most jutottam el odáig, hogy elég volt, és meg akarnám ezt oldani valahogy (eddig is csak ugye...nem jött be 😅) és jobbra már nem tudok gondolni, mint hogy szüneteltessem a ciklusomat.

Csak hogy ilyen lehetséges-e egyaltalán? 😅


2022. aug. 17. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Fogamzasgatlo folyamatos szedese (tehat nem tartasz 1 het szunetet).
2022. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátlókkal lehet.
2022. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, ha elmennél egy spéci dokihoz, pl. nőgyógyászhoz?
2022. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3 A Premens tablettát ő ajánlotta. A fogamzásgátló is előjött (mondta, higy esetleg meg az van, de ennyi), csak nekem azzal vigyázni kell, mert kamaszkoromban nagyon sok cisztám volt, eleve ha a hormonok már ki tudnak alakítani egy normál ciklust, az már jónak számít nálam.

Ilyen szempontból meg félek belenyúlni...🙁

2022. aug. 17. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Cseréld le a nődokidat egy olyanra, aki nem a tüneteidet akarja kezelni, hanem az okot akarja megtalálni és kiiktatni. Az ok az nem a menstruáció. Megszüntetni a menstruációt a fájdalmas tünetek miatt (többek között) azt is jelentené, hogy sohasem lehet gyereked. A PMS-t okozza valami, ami a kötödik ugyan a menstruációhoz, de nem kötelezően a menstruáció velejárója. Na ezt az okot megtalálni nem egyszerű, és az átlag pénzkereső dokikat nem is nagyon érdekli, megelégszenek a tüneti kezeléssel (lásd Premens).

Szóval megismétlem, mi lenne, ha egy spéci dokihoz mennél...? Pl. egy, nem a pénzkeresés miatt dolgozó, magát doktornak gondoló, tüneti kezeléseket erőltető valakihez? Hanem aki tényleg gyógyitani akar.

2022. aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A megoldást fogamzásgátló tablettának hívják. Reverzibilis módon kikapcsolja a ciklust.
2022. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

#6

A fogamzásgátló szereket nem szedheted szünet nélkül évekig. Illetve igen, de akkor a rosszindulatú ciszták és a rákos elváltozások esélye kb 90%-ra nő. Szóval lehet valasztani.

2022. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk ha lenne némi orvosi ismereted (ne adj isten, legalább utánanéznél, ha valamit nem tudsz), akkor rájönnél, hogy:

1. Szedhető éveken keresztül, akár szünet nélkül is, ugyanis a hatása reverzibilis.

2. A fogamzásgátló tabletta összességében NEM növeli a rosszindulatú daganatok kialakulásának kockázatát, sőt, a nőgyógyászati daganatokét (petefészek- és méhtestrák) kifejezetten CSÖKKENTI.

2022. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Imádom hogy az 1-es és a 2-es ugyanazt írja, egyik levan pontozva, másik nem. Logikus itt a gyakori közönsége…
2022. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én pipát adtam mindenkinek.

Gyk-tól sztem ne várj jobbat. 😕

2022. aug. 18. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!