Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hátránya, vagy negatív...

Milyen hátránya, vagy negatív következménye van, ha valaki használ úgy betétet, hogy még nem jött meg neki, szoktatás céljából?

Figyelt kérdés

A napokban volt egy kérdés, valaki feltette, hogy hogyan szoktassa a 11 (?) éves, még nem menstruáló lányát a menstruációhoz.

Többen írtuk neki, hogy próbálgassa a betéteket, hogy szokja az érzését, tegyen be próbaképp egyet-egyet, stb.

Erre kaptuk a leszólásokat, hogy hát biztos hogy nem kéne amíg nem menstruál, meg hülyeség, stb.

Ezért merült fel bennem, az ottani egyik válaszadóban a kérdés, hogy miért?! Milyen kára, vagy hátránya származik belőle, ha próbálgatja a betéteket? Milyen ellenérv szól ellene, ha mégis használja, mensi nélkül?

Még ha tamponról lett volna szó, akkor oké, azt nem lehet mensi nélkül mert kiszárít, de betétnél milyen baj lehet? Nem értem,

(Nem provokációból tettem fel, kajak érdekel a miértje.)



2022. aug. 18. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Én betétet már csak azért sem raknek be, ha nincs meg, mert félek H "bepalnek" alul. Nem tud rendesen szellozni, kvázi műanyag az egész. De gondolom nem egész napos viseletnek gondoltad, csak néhány órára. Mert azzal nincs baj Szerintem
2022. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát, értelme nem sok van szerintem. A betét alja műanyag, alatta nem szellőzik rendesen a bőr, pláne ebben a melegben, így befülled a kislány, mindezt úgy, hogy még nem is menstruál. Mintha nyáron sapkát, sálat meg bakancsot hordanál, hogy szokjad télre. Anyuka fog egy bugyit, megmutatja a kislánynak, hogy hogyan kell rátenni a bugyira, oszt kész. Ha kérdés van, vagy megjön neki, akkor meg anyuka ott lesz, meg úgyis akkor fog kiderülni, hogy milyen betét válik be neki, ha már megjött.
2022. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
De mi értelme???:) Nem atomfizika, ha majd megjön neki...odarakni egyet..Kényelmetlen, meleg is van, MINEK? Jézusazégben..
2022. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert rohadt kényelmetlen. Minek bonyolítsa az életét szerencsétlennek. Bőven lesz rá kb. 50 éve, hogy megszokja
2022. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Bepállik, és jó kis melegágy a gombáknak. Ki ne szeretne egy jó gombás fertőzést a 11 éves kislányának, ugye?!

Most komolyan,mi a francnak szokni a betétet?! Szerintem felnőtt már néhány generáció 'szoktatás' nélkül, és nem okoz nekik ez gondot...

2022. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Már miért kéne szoknia? :D


Komolyan kérdezem, mert semmi értelme, de legalább jó sok kényelmetlenséget okoz neki, és csodás melegágy a fertőzéseknek.

2022. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Jó kis környezetszennyezés feleslegesen. Plusz kényelmetlen is.
2022. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Vajon helyhez szoktató pelenkát is kapott két évesen..? Eszembe sem jutna.

igaz, fiam van.xdddd

2022. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
46%
Ott azt írta valaki, hogy folyamatosan, egész hónapban hordjon a gyerek betétet, ami nettó hülyeség. Bepállik, kényelmetlen és pazarlás. Azt senki sem vitatta, hogy érdemes kipróbálni hogy hogyan is kell berakni, hiszen jó ha nem élesben vacakol vele először. De azt is bővel jó simán egy bugyin megmutatni.
2022. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1187..



Szerintem ez az a kérdés, amire te gondolsz. Az utolsó előtti válasz az enyém, az tökéletesen leírja, hogy miért NE kényszerítse senki szegény lányt arra, hogy az a műanyag hülyeség legyen alatta feleslegesen.

2022. aug. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!