Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le a babámat...

Hogy szoktassam le a babámat a kézben való elalvástól?

Figyelt kérdés

Hét hónapos a kisfiam, de még csak a kezembe tud elaludni. Míg bebafészekben aludt 1-2 alkalommal eltudott aludni magának, de azóta nem. Ha beteszem elkezd játszani, ha megunja, nyöszög. Gyorsan eltudom altatni, azzal nincs baj.

Egyépként jó alvó volt, de pont ahogy kikerült a babafészek, forog, kúszik megváltozott. Kel egyszer éjszaka. A légzésfigyelő is tévesen riaszt, mert lemászik róla.


Nektek mióta alszik egyedül a babátok el?



2022. aug. 17. 06:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Miert kerult ki a babafeszek? Nalunk 2 eves koraig abban aludt.
2022. aug. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

de miért baj az ha a kezedben alszik el, ha ráadásul gyorsan teszi, nem tart fél óráig, óráig?

enyém 11 hónapos de még mindig a kezemben alszik el, ágya mellett van egy fotel, oda leülök, éneklek neki, mesélek, én is szeretem, ő is.

amúgy hamarabb “ki fogja nőni” ezt a szokást aztán mint gondolnád.

2022. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Értem, hogy a könyvek azt írják, le kell szoktatni róla, de nem biztos hogy neki ez az igénye.
2022. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Beteszed az ágyába és nem veszed ki. Ennyi.
2022. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Én se értem hogy van egy jól bevállt módszer amivel gyorsan elalszik azon miért kell variálni? Ha nem akar úgy elaludni, a fejed tetejére is állhatsz, meg tréningezheted mint valami kutyát, de én maradnék a természetes igénye kielégítésénél. Pár hónapos... nem pár éves.
2022. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Miert baj, hogy az öledben alszik el? Vágyik a kozelsegedre, ennyi. Azt írod gyorsan elalszik. Miért szeretnéd leszoktatni?


Megpróbalhatod, hogy beteszed a kiságyba, ottmaradsz vele, simogatod, míg el nem alszik, de nem veszed fel. De lehet sokkal macerasabb lesz így az elalvas/altatas mindkettőtöknek.

2022. aug. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igazából jött mindenhonnan a nyomás hogy kézben altatom. Egyedül kellene neki stb. Ezt hallgatom…


De nincs vele bajom, sőt szeretem. Főleg, hogy nem tudtam szoptatni. Nekünk ez a közelség maradt meg.

De én is így gondolom, hogy majd eljön az az idő, hogy nem igényli.


A fészekből meg folyton kimászott, kiborult belőle. Nem tartottam biztonságosnak már.

2022. aug. 17. 08:27
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell a nyomásra hallgatni, magadat szpatod vele.


Le kell állítani őket, mert mindig találnak valamit amibe beleköthetnek. Hogy altatsz, hogy etetsz, hogy fürdetsz, hogy öltöztetsz, mikor cserélsz pelenkát stb.


Én az anyukámat akit nagyon szeretek tettem helyre már az elején.

2022. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Másfél évesem csak és kizárólag szopi közben alszik el, soha nem aludt még el máshogy. Miért változtassak ha beválik. Majd ha készen áll az egyedüli alvásra akkor úgy fog.
2022. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nincs csoda módszer, nem lehet tanulni az egyedül alvást. Vannak babák, akik elalszanak maguktól, vannak akik nem. Ja és vannak akiket sírni hagynak és megtanulják, hogy hiába sírnak, nem jön senki. Az én kisfiam 10 hónapos, ringatom, maximum 5 perc és alszik. Olyan rövid ez az idő, amíg erre van szüksége, nem bánom. Ne hallgass senkire, csak arra amit az ösztöneid súgnak.
2022. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!