Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog tenni az orvos?...

Mit fog tenni az orvos? Fordulhatok egyáltalán hozzá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok.4 éve menstruálok. 2 év után teljesen beállt ciklusom, szinte napra pontosan 28 -29 naponta jött meg a menszeszem. Viszont egy fél éve teljesen megzavarodott, hol kimarad, hol késik 3 hetet vagy 2 hetet. És mióta ez a rendszertelenség kialakult nagyon erős görcseim vannak, most is épp itthon görnyedek, iskolába sem tudok menni. Eddig még ilyen soha nem volt, hogy még suliba sem tudtam menni. Azt mondta anyu, ma menjek el a háziorvoshoz. Mit fog tenni? Algoflex M-et szedek, az valamicskét használ. A fejfájásomat is csökkenti. Köszönöm a válaszokat előre is!
2010. szept. 24. 08:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A háziorvos semmit nem fog tenni, max elküld a nőgyógyászhoz, mert valami oka vannak annak, hogy megváltozott a menstruációd. Megvizsgálnak esetleg kapsz majd valami gyógyszert és minden rendben lesz :)
2010. szept. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amúgy jársz már nőgyógyászhoz vagy még nem? :)
2010. szept. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Nem, még nem voltam orvosnál. De ha azt mondja a háziorvos, hogy menjek el, elmegyek. Egyre rosszabbul vagyok, pisilni is alig bírok, majd ki szakad az alhasam. :(
2010. szept. 24. 08:17
 4/18 anonim ***** válasza:

Szegény :( Szerintem akkor tényleg menj el. Nehogy valami nagyobb baj legyen!! A nőgyógyásztól ne félj, 3-4 perc a vizsgálat, és egyáltalán nem fáj. Viszont Te is megnyugszol majd a vizsgálat után, mert nem fogsz azon rágódni, hogy mi lehet a bajod.


Jobbulást! :) Ha lesz kedved esetleg megírhatod, hogy mit mondott a doki, hátha később valaki fogja ezt olvasni és tanul belőle. :)

2010. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 komasa ***** válasza:
Én férfi vagyok, de a kérdés első része nem vetíti előre a női problémákat, és nem is értek hozzá. Csak az első részre válaszolok: Az orvos azért van, hogy segítsen neked! Bármilyen egészségügyi problémád van, a szervezeted nem a megszokott módon működik, az orvos a megoldás, ha ő nem tud segíteni, megmondja hová fordulj, és beutalót ad. Bízz az orvosban!!!! Jobbulást!!!!
2010. szept. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megspórolnám a fáradtságot és eleve nőgyógyászhoz mennék. Úgyis oda fog küldeni. Vagy csak ír egy fájdalomcsillapítót, de azzal nem mész semmire, mert nem a problémát kezeli, hanem a tünetet. Ha eddig pontos volt a menzeszed, és aztán összekavarodott, az sajnos mindig valami bajt jelent. Ne ijedj meg, nem "nagy" bajt, csak nem találok jobb szót rá, szóval azt jelenti, hogy valami nem normális. Mindenképpen nőgyógyászati kivizsgálást igényel, hogy megváltozott a menzeszed. Nem az a baj, hogy görcsölsz és hogy késik, hanem hogy eddig másmilyen volt. A "változás" a baj, érted? Ez jelent valamit, ki kell deríteni, hogy mit. Mielőtt nagyobb baj nem lesz belőle.
2010. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves, segítőkész válaszát! Most értem haza a háziorvostól, adott beutalót gyermeknőgyógyászhoz. Majd megírom mit mondott. Hétfőn megyek.
2010. szept. 24. 13:48
 8/18 anonim ***** válasza:
Rendben, szorítunk, hogy minden rendben legyen! :)
2010. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Tulajdonképpen, ezt nagyjából szarják le a doktorok. (már aki) Erre nem mindig adnak igazolást (ill. anyám nekem azt az egy napot muszáj volt igazolnia, mert arra nem adott)... azt ajánlom menj el tini ambulenciára. :) Ott kiírnak neked megfelelő gyógyszert. :D
2010. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Milyen gyógyszert ír fel? Fogamzásgátlót? Mert ugye nagyon rendszertelen a menstruációm, és ha nem talál bajt, felír majd fogamzásgátlót vagy azt úgy kell kérni?
2010. szept. 25. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!