Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvely körüli viszkető, szűrő...

Hüvely körüli viszkető, szűrő érzés?

Figyelt kérdés
Tegnap este kezdtem el érezni, hogy viszketek odalent, ma reggelre pedig már picit fájt is a viszketés mellett. Teafaolajat feloldottam egy kis melegvizes pamacson, és azzal töröltem át kétszer, hátha valami hüvelygomba vagy fertőzés. Viszont egy idő után nagyon szúrt, és már pisilés közben is éreztem. Az előbb csekkoltam, vörös, és ilyen pirosas kis pöttyöket látok, amik szúrnak, ha a bőrömhöz érnek. Mi a franc lehet ez? Nekem ezek inkább duzzadt mirigyeknek tűnnek, de eléggé megijedtem. Nincsen semmilyen kellemetlen szagú folyásom. Szűz vagyok, nem jártam sehol mostanában, ahol összeszedhettem volna bármit, maximum itthon, de itthon pedig rendesen takarítjuk a wct is.

2022. aug. 23. 21:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Küldhetek akár képet is privátban, mert eléggé félek ettől. Sosem volt korábban ilyen problémám, most pedig a semmiből jött az egész.. :/
2022. aug. 23. 21:17
 2/11 anonim ***** válasza:

Bőrgyulladás? Borotvàtol? Gyantàtól?

Lehet gomba is,menj nőgyógyászhoz

2022. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szia, így nemtudom megmondani. Küldesz képet? Lehet gomba vagy más fertőzés. Én a helyedben elmennék nőgyógyászhoz
2022. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem most borotválkoztam azon a részen, így nem hiszem. Most ahogy lefotóztam még csúnyább..


3/3 küldtem képet!


Tényleg nem értem, hogy most a semmiből mi okozhatta :/

2022. aug. 23. 21:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Szőrtüsző gyulladás? Valami allergia? (tusfürdő, intim lemosó, öblítő, tisztasági betét, fehérnemű anyaga stb.) Ne szedtél véletlenül antibiotikumot vagy más gyógyszert? Tisztítószer?

Képet küldhetsz róla ha gondolod, de valószínűleg nőgyógyász lesz belőle.

2022. aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tisztasági betétet használtam a napokban, sőt miután elkezdtem viszketni, azután különösképpen,hogy ne üssön át a fehérneműn és a ruhámon. Nem szedtem antibiotikumot, viszont tegnap kezdtem el újra szedni az allergia gyógyszeremet (Histisin - remélem jól írtam le). Ez viszont sosem okozott ilyen problémát. A hordott fehérneműimmel sem volt eddig gond, az öblítő viszont új, és a napokban lettek kimosva a ruhák. Intim lemosót nem használok, tusfürdő nem okozott eddig problémát. Nem szőrtüsző gyulladás sajnos, az biztos. Allergiát nem tudhatom. Küldtem neked képet!
2022. aug. 23. 23:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a teafaolajjal rontottam el az egészet :/ azután nézett ki így. Előtte csak vörös volt, égett és viszketett, de nem voltak rajta ilyen pöttyök. Utána utánaolvastam, és sokan írták, hogy maró hatású, és csak ronthat a helyzeten. Sajnos én előbb cselekedtem, mintsem olvastam volna. Valószínűleg az én hibámból néz most ki így egy szimpla hüvelyi fertőzés /baktérium (candida) túltengés :/
2022. aug. 24. 00:15
 8/11 A kérdező kommentje:

Várok egy hetet vele, és ha nem múlik elmegyek nőgyógyászhoz. Addig szívesen fogadnék tanácsokat, hogy mivel érdemes vagy lehetne ezt a begyulladt, reakcióba lépett bőrfelületet kezelni, és csillapítani a viszketést/fájást :/


Sudocrem? Neogranormon? Aloe Vera kivonat (igazi növényből)? Tetran gyulladáscsökkentő? Canesten? Körömvirágkrém? Ezek esetleg használhatnak? :/ Vagy kamillás vízzel való borogatás, fürdés?

2022. aug. 24. 00:19
 9/11 anonim ***** válasza:
A kamillás víz biztosan nem árt, a gyulladáscsökkentő is segíthet.
2022. aug. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ugyanakkor a teafaolaj az arra érzékenyeknél allergiás reakciót válthat ki, ami a bőr kipirosodásával, felhólyagosodásával és a már meglévő bőrbetegségek felerősödésével járhat. Semmiképpen nem ajánlott tehát érzékeny nyálkahártyára, de még annak a közelébe sem juttatni - a hüvelybe pedig különösen nem."


Ez leszek én....... :/ Ha valaki később olvassa, ne legyen olyan felelőtlen, mint én. Habár korábban már alkalmaztam teafát egy hasonló probléma miatt, és nem történt baj, most csúnyán kiszúrtam magammal, és még aludni sem bírtam az égető viszketés miatt. Van valami megoldás erre, ha ilyen csodásan kimarattam saját magam vele? :/

2022. aug. 24. 06:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!