Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati rákszűrésre...

Nőgyógyászati rákszűrésre kell mennem és mindig rettegek tőle. Mivel tudnám megnyugtatni magam?

Figyelt kérdés
Csak az éves kötelező rákszűrés, panaszom sincs szóval nem a citológiai eredménytől félek - bár egy kicsit aggódom azon is nem lát e valamit az uhn ami betegségre utal - hanem a vizsgálattól. Mindig nagyon fájni szokott, alig bírom ki nyöszörgés nélkül. Meg az egész szituáció olyan kellemetlen. :(
2022. aug. 25. 13:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Keress új orvost. Nem szabadna fájnia, ha nincs semmi betegségek.
2022. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ha ennyire fáj, az nem normális. Nyilván baromi kellemetlen a szitu, de ezt sose éreztem, mint te. Pedig utálom én is. Menj máshova.
2022. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nincs hova mennem mert alig van orvos a kerületben. Magánra nincs pénzem. Egyébként sajnos azért fáj mert az eszköz túl nagy a méretimhez képest és ilyen körülmények között ellazulni sem tudok hiába mondja az orvos. :(
2022. aug. 25. 13:17
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Másik körzetbe nem lehet menni esetleg valahogy? Én egyébként lehet inkább várnék és összespórolnám magánra, mert minden rossz tapasztalattal csak feszültebb leszel és az is fájdalmassá teheti.
2022. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Már plusz egy kerületbe szereztem lakcímkártyát és ezt az orvost legalább ismerem és nem bunkó. Nem merek már próbálkozni mert van amelyik még be is szólogatott mikor látta hogy kínlódom. Magánnál sincs garancia. Ott is ugyan ez volt korábban.
2022. aug. 25. 13:31
 6/34 anonim ***** válasza:
79%

Ha mégis magánba mennél én tudok nagyon kedves doktort akihez én járok a Medicoverbe, nyugodtan írj rám, ha kellene.


Évente 28ezer Ft-ot szerintem valahogy meglehet spórolni, nem érdemes rossz dokikhoz járogatni.

2022. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
19%

Én pl. nem járok egyáltalán; ez is egy megoldás. Amúgy évente járni teljesen felesleges, az orvosi ajánlás is három évente javasolja. Hollandiában, Angliában 4-5 évente javasolják. Ezt az évente-őrületet a magánorvosok terjesztették el kb. 15 éve.

Ha stresszel, hagyd a csudába.

2022. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
7-es, mondjuk egy HPV okozta elváltozás 3 év alatt már igen csúnya dolgokat tud okozni. De, ha ez nem is merül fel, azért egy ultrahang vizsgálat nem árt évente.
2022. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon pont az egyik legnagyobb a megelőzhető halálesetek száma. A méhnyakrák pont ilyen. Éves szüréssel pont el lehet olyan hamar kapni a betegséget, hogy nagy valószínőséggel túléled. Ha megvárod, hogy tüneteid legyenek, már sokkal rosszabb esélyeid vannak.


Persze ez is olyan, hogy jön sok ember és mind mondja, hogy évek óta nem járok és semmi bajom. És valószínüleg így is van. De nekem megér egy kellemetlen 10 percet évente, hogy ha én vagyok az az egy szerencsétlen, akkor túléljem.

2022. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%

8-9

A méhnyakrák pont egy nagyon lassú, 8-10 év alatt kialakuló betegség, ezért volt 3 év az ajánlás. Nyílván a hollandok, angolok sem hülyék.

Nem értem a lepontozást; leírtam a véleményemet.

A múltkor volt itt valaki, aki leírta, hogy 40 éves, és sosem volt még nőgyógyásznál.

Én nem szeretem a kellemetlen, esetleg fájdalmas vizsgálatokat a semmiért.

Az emberek 99%-a leéli az életét úgy, hogy egyszer sem volt gyomor-, vastagbél-, végbéltükrözésen. És nem kiugróak azok az adatok sem. A mnyrák is a ritkábbak közé tartozik.

Ha valaki menni akar, persze menjen; de ha stresszel, parázik tőle, akkor nem áll meg a világ, ha nem megy. Én vagy 17 éve nem voltam, és teljesen rendben vagyok.

2022. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!