Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen orvoshoz menjek ezekkel...

Milyen orvoshoz menjek ezekkel a problémákkal?

Figyelt kérdés

Korán érő típus vagyok,ami annyit jelent,hogy a puncim már 9-10 évesen szőrösödött,aztán a lábamat 11 évesen leborotváltam,de akkor még csak sötétebb pihék voltak rajta,aztán a hónaljam is szőrösödött,12 évesen menstruáltam,megnőtt a mellem is,és elkezdtem pattanásos lenni.Most 16 éves vagyok,és azóta elég sok helyebn megerősödött a szőröm,ott is ahol nem kéne,mert eleinte borotváltam mindenütt magam,aztán 1-2 éve váltottam csak epilátorra.A combomon is rendes fekete szőrök vannak,a hasamon is egy csíkba,a mellbimbóm is elég durván szőrös,meg a karom is az volt.Persze mindenütt szőrtelenítek,ahol csak tudok,de elég zavaró így is.Ráadásul az arcom még mindig pattis néha,és tág pórusú,mitesszeres,nagyon zsíros,a hátamon is néha ki jön 1-2 pattanás,de az annyira nem vészes.A hajam is rettentő hamar zsírosodik,minden másnap mosni kell,és nagyon izzadós típus is vagyok.Ezekre a problémákra van megoldás?Milyen orvoshoz menjek vele?Mit tudnak kezdeni?

16/L


2010. szept. 24. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően háziorvoshoz menj, ő ír beutalót a megfelelő dokihoz.
2010. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
endokrinológiára küld majd a háziorvosod
2010. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy az orvosok mit tudnak Neked segiteni a szorosodessel,

de azt Te hivtad elo, amikor leborotvaltad, es meg fiatalon, amikor Te fejlodesben voltal, tehat Te vagy a felelos ezert.

Feltetlen hagyd abba a borotvalast, es gyantaval szedd le.


S menj orvoshoz!

2010. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

jaj, ez a mítosz, hogy szőrős leszel a borotválkozástól :S


hormonzavara van, ennyi, kezelik, kap rá gyógyszert és semmi baja nem lesz, meg fölösleges szőre sem ;)

2010. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

És mit mondjak a háziorvosnak?Mert ez így olyan ciki,hogy szőrös vagyok,csináljon velem vmit...:S

És ha ad beutalót,ott mit fognak velem csinálni?Légyszives válaszoljatok,köszönöm!:)

2010. szept. 24. 21:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ciki, ha hormon zavarod van. Szépen elmondod neki, hogy a női nemnél nem túl jellemző extrém szőrösödés tapasztalható nálad és szeretnéd kivizsgáltatni magad. Ez teljesen normális. Hogy mit vizsgálnak: gondolom lesz majd vérvétel stb, nem kell félni:)
2010. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!:)
2010. szept. 24. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem nem mítosz! Arra hajlamosaknak igenis a borotválástól és a szőrtelenítő krémtől megerősödik a szőrzetük! Lehet, hogy hormon zavarod van, de ezt a pattanásosság és a túlzott faggyútermelés mutatja. Amit lehet gyantáztass és menj orvoshoz, bár 16 évesen nem biztos, hogy hormongyógyszert kapsz.
2010. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
semmi extra nem lesz, vérvétel, vizsgálat és valószínűleg kapsz egy gyógyszert pl diane 35 vagy hasonlót
2010. szept. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A háziorvoshoz menj először és mondd el neki azt, amit itt leírtál. Nincs ebben semmi ciki! Minden orvos azért van, hogy meggyógyítsa a betegeket.
2010. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!