Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki túlzott szőrösödés miatt...

Aki túlzott szőrösödés miatt fordult orvoshoz, annak milyen kezelést ajánlottak, ami használt is? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nő létemre nagyon szőrös vagyok. A szám felett, a hasamon, a karom, felkarom is túlzottan, sőt még a kézfejemen, ujjperceimen is, a mellbimbóm körül sötét szőrök vannak; a szeméremtájékon és a fenkemnél is sok. Nemsokára megyek bőrgyógyászhoz (gondolom ő továbbküld endokrinológiára vagy nőgyógyászatra), fogamzásgátlón kívűl van valami megoldás, ami használ is, és nem lesz rosszabb az abbahagyása után?


Régen már voltam emiatt bőrgyógyásznál, ő Diane35-öt javasolt, de akkor túl fiatal volam meg amúgysem akartam hormont szedni, de azóta csak rosszabb a helyzet. Nagyon zavar, gátlásos vagyok emiatt, rengeteg idő, mire mindenhol leszedem a szőrt, ráadásul az epilátor/gyanta is csak egy-másfél hétig tart ki.


2011. nov. 1. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szedtem Diane 35-öt erre a problémára, de semmit sem javult :(
2011. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A túlzott szőrösödést hormonprobléma okozza. A fogamzásgátló ezt a problémát nem oldja meg, nem gyógyít, csupán elfedi a tüneteket. Amint abbahagynád a szedését, újra előjönne a probléma.

Első körben vérvételed lesz, és hormonszintet fognak nézni. Ha normálisak az értékeid akkor nem fogsz kapni semmilyen kezelést.

Amit leírtál azt kell, hogy mondjam, eléggé általános jelenség. Nem biztos, hogy meg fog oldódni a probléma.

2011. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Többek között ezért sem akarok fogamzásgátlót szedni, mert szerintem után ugyanolyan lenne, ha nem rosszabb. Akkor ne is reménykedjek, hogy van rá valami megoldás a lézeres szőrtelenítésen kívül?
2011. nov. 1. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jellemző. Ilyen problémával max a pubertás korig szoktak foglalkozni, amikor idő előtt indul be a szőrösödés.

De nem olyan példát láttam már ahol még akkor sem kezelték a lányt, mikor már a háta is szőrös volt.

Hacsak nincs pénzed magánorvosra nem valószínű, hogy bármi is változni fog.

2011. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pubertáson már túl vagyok... Amúgy magánorvoshoz megyek (bőrgyógyász), meg ha továbbküld máshova, akkor is, mert nem akarok fél éveket várni, mire kapok időpontot. De miből gondolod, hogy csak magánorvos tud megoldást a problémára?
2011. nov. 1. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert az idő pénz. Ez nem életbevágó, csupán esztétikai probléma. Egy sztk-s orvos is megtalálná a probléma okát és tudná kezelni, de ilyesmire nincs ideje.
2011. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem bőrgyógyászhoz kéne menned, hanem endokrinológushoz. A fogamzásgátló meg nem megoldás legtöbbször, ha hormonális zavarod van elnyomja amíg szeded, de amint abbahagyod visszajönnek a tünetek.

Nekem pajzsmirigy alulműködés miatt lett ilyen problémám, beállították a hormonszintet és nem erősödött a szőr. A semmitől nem fog kopni, kozmetikussal szedetni kell a szőrt, hogy ritkuljon, nem örülök neki, de hát sajnos ez van, ezt dobta a gép.

2011. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Epilálom/gyantázom, a kozmetikus is ugyanezt csinálja, szóval teszek ellene, de nem nagyon kopik, illetve nem mindenhol. Más miatt is megyek bőrgyógyászhoz, majd rákérdezek, aztán ha ő is ezt mondja, akkor keresek valami jó endokrinológust... (Ami itt a kórházban van, annál több mint fél éves várólista van időpontra...)
2011. nov. 1. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!