Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vizsgálatokra számíthat...

Milyen vizsgálatokra számíthatok? Anyukám bejöhet velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok. 1 éve van barátom, elérkezettnek látom az időt, hogy lefeküdjünk. Viszont nagy hangsúlyt szeretnék fektetni a védekezésre. Ezért mondtam anyumnak, hogy mivel már egy éve együtt vagyunk, úgy érzem el kéne mennem nőgyógyászhoz fogamzásgátlót feliratni, így nem kéne neki sem és nekem sem izgulnom. Hétfőre kért is időpontot, azt mondta, ha szeretném bejön ő is velem, mivel mégiscsak az első vizsgálat. De ugye még szűz vagyok. Meg fog vizsgálni így is? Anyukám szerint nem fáj, de ha nem is akar megvizsgálni rendesen ő majd szól, mert azt szeretné, hogy a gyógyszer szedése előtt alaposan ki legyek vizsgálva. Illetve bent lehet velem ő? Nekem ez megnyugtatóbb lenne. Tudom, hogy már nagylány vagyok 17 évesen, és egyedül is elmehetnék, de nekem ez így jobb lenne. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
2010. szept. 25. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

bent nem lehet... azért gondold már el, hogy te kitárulkozva fent fekszel, anyád meg ott ül. Amúgy sem, maximum ha anyád valami elháríthatatlan ok miatt kéri, de akkor sem köteles az orvos beengedni őt, még ha kiskorú vagy akkor sem. Az orvosi titoktartás a fiatalkorúakra is vonatkozik.

Igen a szűzeket is megvizsgálja az orvos, el fog küldeni vérvételre is, hogy a véralvadásod rendben van e ugyanis a fogamzásgátló sűríti a vért, ezáltal hajlamosít a trombozisra.( legalábbis ha alapos az orvos ezeket megteszi).

Ha meg már olyan komoly lépést tervezel, hogy elkezdesz nemi életet élni, akkor talán abban is fel kéne nőnöd, hogy a nőgyógyászhoz egyedül megyünk be. Az hogy anyukád kint vár az a ti magánügyetek, de azért gondolj bele, te szexet tervezel a barátoddal, közben anyukáddal akarsz bemenni a vizsgálóba......

Egészségügyis

2010. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Természetesen bemehet veled ha úgy akarod!
2010. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy bemehet a szülő, ha a gyermek is úgy akarja - ezt hadd döntsék el ők , nem hiszem, hogy ettől alkalmatlan a szexuális élet elkezdésére, azért érthető, hogy mégiscsak jobban bízik az édesanyjában, mint egy idegen férfiban, aki ráadásul olyan helyen fogja megvizsgálni, ahol azelőtt még senki.
2010. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Bemehet de szerintem is felesleges. Igazán nem kioktatni akarlak de ha ahhoz elég nagy vagy, hogy szexelj és fogamzásgátlót szeretnél szedni akkor a nőgyógyászhoz is legyél elég felnőtt és anyukádat hagyd inkább ki. És abban is egyetértek az első hozzászólóval, hogy komolyan szeretnéd ha anyukád bámulna miközben széttárt lábbakkal fekszel? Nem hinném.

És bár tudom nem ez volt a kérdés de szerintem neked még teljesen felesleges a fogamzásgátló, elég a gumi is. ha amiatt szeretnéd mert attól féltek, hogy teherbe esel elárulom, hogy a gumi ilyen célra ugyan olyan jó mint a fogamzásgátló. Ugyan annyi az esélye, hogy véd illetve nem véd. Ráadásul a gumi egyéb betegségektől is megvéd.

Persze ez csak egy tanács, nem muszáj megfogadni de szerintem érdemes.

2010. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A gumi kiszakadhat. Azért a fogamzásgátló biztonságosabb.
2010. szept. 26. 18:44
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem érezném kellemetlenül magam anyukám előtt. Egy vadidegen férfinek ( orvosnak) szétteszem a lábam, akkor anyukám előtt ugyan miért kéne szégyelnem magam? Ő szült, ő pelenkázott, ő fürdetett....És amikor először használtam tampont, még 14 évesen, ő segített nekem. Nagyon jó a kapcsolatunk.
2010. szept. 26. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem normális orvos, simán megengedi, hogy bent legyen anyukád, ha te azt szeretnéd. És maximálisan igazad van abban, hogy ha egy idegen előtt szétteszed a lábad, akkor miért is kellene szégyellned magad anyukád előtt? Szerintem dicséretes, hogy ilyen jó a kapcsolatotok:)

Mondjuk első alkalomra (meg még egy ideig) én is inkább a gumit javasolnám. A tabinak rengeteg mellékhatása lehet, még ha nagyon mondják is, hogy mennyire alacsony a hormontartalma...

Pl. a libidócsökkenés és a hüvelyfertőzések nagyon gyakoriak. Meg mondjuk jobb ha először a párod nyúl beléd, mint ha egy vadidegen...De ez már a te dolgod:)

De abban igaza van anyukádnak, hogy vizsgáljon ki az orvos rendesen, mielőtt felír vmit.

2010. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, igazad van. Semmi nem történhet, amit anyukád ne láthatna, bemehet veled. Ha nem akarják engedni, az minősíti a dokit, keressetek egy másikat.

Vérvételre nem minden doki küld, megvizsgálni meg fog, nem fáj, de kellemetlen, feszítő érzés.

2010. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Megint én 12:39-es


Én 7 éve élek szexuális életet és még soha nem szakadt ki a gumi. Minőségi gumit kell venni, nem a legolcsóbbat és akkor nincs probléma. Attól még mert szeded a fogamzásgátlót ugyan úgy teherbe eshetsz. Nagyon- nagyon minimális rá az esély (kb annyi mint gumi használatnál)de megtörténhet.

Egyébként pedig van női nőgyógyász is. És felesleges kellemetlenül érezned magad, csak egy beteg vagy a sok közül a számára. De persze ha neked az jobb akkor nyilván legyen ott anyukád, benn lehet. Ha az orvos azt mondja nem akkor már kereshetsz is egy másikat.

2010. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nyugodtan bemehet anyukád! Szép dolog, hogy anyukádnak is elmondtad, hogy mit tervezel! Jó érzés hogy még vannak ilyen emberek! :)

Az első hozzászólónak meg üzenem, hogy ha nem bír normális hangnemben válaszolni, akkor nem kötelező... miért kell bunkó módon kioktatni vkit, aki tanácsot kér, főleg ilyen fontos ügyekben!

2010. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!