Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik, hogy fogamzásgátló...

Létezik, hogy fogamzásgátló miatt ( 2 levél szünet nélkül) szalad fel rám 5kg?

Figyelt kérdés

Augusztusban nyaralni voltam, ezért szedtem be szünet nélkül. Előtte persze beszéltem a nőgyógyászommal, aki szerint nem lesz semmilyen mellékhatása.

Nyaralás után még örültem is, hogy nem híztam semennyit, pedig nem tartottam a diétát (de azért odafigyeltem). Utána a tök normálisan újra nekiálltam dolgozni, mozogni és odafigyelni mit ès mennyit eszek, mégis a következő két héten belül feljött 5 kiló.

A következő levél fogamzásgátlót inkább már el sem kezdtem.

Februárban váltottam erre a tabira, február és augusztus között jött fel az első 5kg (de ennek még nem tulajdonítottam nagy jelentőséget), a második 5 kiló pedig augusztus középső két hetében. És azóta se akar lejjebb menni, bármit csinálok. Diéta, extra edzés, már vízhajtó teákat is elkezdtem inni, de még semmi.

Lehet hogy a fogamzásgátló miatt? Ha igen, mikor állok végre újra helyre?

Köszi

N27


2022. szept. 5. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én fogamzásgátló mellett szintén híztam, de amint abbahagytam, visszafogytam. Nem hiszem, hogy neked fél évvel az abbahagyása után amiatt szaladtak volna fel a kilók.
2022. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, félreértettem, azt hittem, február óta nem szeded. Ha mostanáig szedted, akkor persze simán lehet, hogy attól híztál.
2022. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem attól híztál meg, hogy szünet nélkül szedted be. Ha kicsit végig gondolnád, talán magad is rájönnél, hogy ez ostobaság.


A szervezeted vizet tart vissza, valamint a hormonok miatt persze természetesen előfordulhat, hogy lelassul az anyagcseréd, a szervezeted raktároz. Csökkentsd a kalória bevitelt, edz többet.


És nem, nincs 2 hét alatt 5 kiló hízás, fogyás. Az maximum víz. Fogamzásgátlóval sincs. Csak azt a kalóriát tudja a szervezet raktározni, amit te magad beviszel.

2022. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

“Csak azt a kalóriát tudja a szervezet raktározni, amit te magad beviszel.”


Ez butaság. Sok nő van, aki hiába madárétkű, nem tud fogyni, mások meg (mint én) ehetnek akármennyit, egy dekát nem híznak. Genetika és anyagcsere/hormonháztartás kérdése.


És de, lehet hízni hirtelen sokat fogamzásgátlótól, egyszer voltam csak életemben a túlsúlyosság közelében és az abban a 2 hónapban volt, amikor tabit szedtem. Ahogy abbahagytam, visszafogytam 50 kg-ra.

2022. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!