Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változókorban levő és/vagy 50...

Változókorban levő és/vagy 50 év körüli nők, akik pajzsmirigybetegek...?

Figyelt kérdés

... nektek mi a véleményetek arról, hogy fogamzásgátlót íratnék magamnak?


Megmondom, miért gondoltam erre. Mert nekem először alulműködött a pajzsmirigyem {de ezt akkor még nem lehetett tudni}, híztam 17 kilót, összevissza lett a vérzésem (48 éves korom körül). Majd egy évre rá kb. 2-3 hét alatt fogytam 12 kilót (teljesen magamtól, semmi diéta, semmi sport), a vérzésem továbbra is összevissza volt, eü-i kaparásra mentem, utána sem akart egy fél évig beállni. Végül eljött az idei év (50 éves vagyok) és nyár elején kiderült, hogy pajzsmirigy felülműködésem van (azóta még fogytam még 2 kilót), minden ciklusban hosszú napokig kell várnom, hogy megjöjjön a vérzésem.


Nekem korábban soha semmilyen bajom, tünetem nem volt sem menzesz előtt, sem közben. Most feszülnek a melleim (fájnak... vadiúj élmény), fájnak a petefészkeim (ez is), nagyon nyomott, feszült, ingerült vagyok.


És... jön a menopauza. Nem lenne célszerű, hogy segítsek magamnak azzal, hogy legalább a ciklusomat rendbe rakom fogamzásgátlóval, amíg a pajzsmirigyem gyógyul? (Fél-egy év.)


Tudom, nőgyógyásszal kell beszélni és hormonvizsgálatokra menni. Természetesen ez is meglesz, de per pillanatban minden hónapban a pajzsmirigyemmel kell vérvételre, kontrollra járni + vannak más, komoly eü-i problémáim, azok miatt is.


Meg érdekelnek a ti tapasztalataitok is nyilván.



2022. szept. 11. 14:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Én hormonpótlást kapok és elkezdtem jódozni. Ez hozta rendbe az alulműködő pajzsmirigyimet.

A túlműködésnél nem tudom okés-e a jód.

Fogamzásgátlót nem hinném, hogy felírna orvos ennyi idősnek.

2022. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%

De ha már változókorban vagy, eleve minek a fogamzásgátló...

Ha a pm-hormonnal van problémád, miért akarnál belepiszkálni a női nemi hormonokba..:? Nem értem a logikát...

2022. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
1: azért óvatosan azzal a jód-ajánlgatással... Akinek autoimmun gyulladás miatt van pm-alulműxije (HAshimoto) annak kifejezetten TILOS a jód!
2022. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Ennyi idősen nem tanácsos fogamzásgátlót szedni. Egyébként lehet, hogy korábban se volt jó, mert csak elnyomta a tüneteket.
2022. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
39%
3. Igen, ezt terjesztik, tudom. Hashisként kezdtem jódozni. Letettem a sertés hormont is már.
2022. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

1

Pajzsmirigy felülműködésnél tilos a jód.

2022. szept. 11. 14:52
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legalább a női vonalat hozasd rendbe hormonpótlással.
2022. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

2

Mert a TSH (pajzsmirigy hormon) szabályoz mindent és paraszti észjárással gondolkozva a beteg TSH-m nem tudja jól szabályozni a női ciklusomat.

2022. szept. 11. 14:53
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Jajistenem, jönnek az antalvalis huhogók.... Sertéshormon...


Bakker, az UGYANAZ a hormon, amit a te szervezeted is megtermelne, ha nem lenne beteg.

2022. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%

8: a TSH NEM a pajzsmirigy hormon, könyörgöm!!!!!


A TSH-szint az agyalapi mirigy működését mutatja.

2022. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!