Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változókorban levő és/vagy 50...

Változókorban levő és/vagy 50 év körüli nők, akik pajzsmirigybetegek...?

Figyelt kérdés

... nektek mi a véleményetek arról, hogy fogamzásgátlót íratnék magamnak?


Megmondom, miért gondoltam erre. Mert nekem először alulműködött a pajzsmirigyem {de ezt akkor még nem lehetett tudni}, híztam 17 kilót, összevissza lett a vérzésem (48 éves korom körül). Majd egy évre rá kb. 2-3 hét alatt fogytam 12 kilót (teljesen magamtól, semmi diéta, semmi sport), a vérzésem továbbra is összevissza volt, eü-i kaparásra mentem, utána sem akart egy fél évig beállni. Végül eljött az idei év (50 éves vagyok) és nyár elején kiderült, hogy pajzsmirigy felülműködésem van (azóta még fogytam még 2 kilót), minden ciklusban hosszú napokig kell várnom, hogy megjöjjön a vérzésem.


Nekem korábban soha semmilyen bajom, tünetem nem volt sem menzesz előtt, sem közben. Most feszülnek a melleim (fájnak... vadiúj élmény), fájnak a petefészkeim (ez is), nagyon nyomott, feszült, ingerült vagyok.


És... jön a menopauza. Nem lenne célszerű, hogy segítsek magamnak azzal, hogy legalább a ciklusomat rendbe rakom fogamzásgátlóval, amíg a pajzsmirigyem gyógyul? (Fél-egy év.)


Tudom, nőgyógyásszal kell beszélni és hormonvizsgálatokra menni. Természetesen ez is meglesz, de per pillanatban minden hónapban a pajzsmirigyemmel kell vérvételre, kontrollra járni + vannak más, komoly eü-i problémáim, azok miatt is.


Meg érdekelnek a ti tapasztalataitok is nyilván.



2022. szept. 11. 14:34
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

19

Jó, köszi. Majd egyeztetek nőgyógyásszal IS meg endokrinológussal IS. Egyébként van barátnőm, aki ennyi idős és fog.gátlót szed. (Mivel folyamatosan jönnek elő pattanásai ennyi idősen is, ha nem szedi. És az ő nőgyógyásza azt mondta, hogy nyugodtan szedheti akár 60 éves koráig is.)

2022. szept. 12. 10:03
 22/29 A kérdező kommentje:

18

Ez most tök lényegtelen, ne haragudj. Nekem felülműködésem van és szigorúan tilos a jód.

2022. szept. 12. 11:19
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

#22: nagyon lilaködös hülyeségeket ír a 18, szkippeld nyugodtan.

Már eleve ez a "rendeltem sertéshormont" - bakker... :-DDD


A pajzsmirigy alulműködésre való tabletta filléres cucc, nincs ott semmiféle brexit meg hasonló beszerzési nehézség.. Az egész világon elérhető gyógyszer.


Na mindegy, értem, hogy neked most pont az ellenkező problémád van. Egyébként arra is van gyógyszer, de tényleg érdemes egy endokrinológussal az egész komplex problémát átbeszélni.

2022. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

23

Köszönöm! 🙂

2022. szept. 12. 11:56
 25/29 A kérdező kommentje:

23

Jah, és persze, a felülműködésre szednem kell a metothyrint, és az alulműködésre is van egy ugyanilyen, filléres gyógyszer (annak nem tudom a nevèt), amit szedni KELL.

2022. szept. 12. 12:00
 26/29 anonim ***** válasza:
25: és a metothyrin (vagy más márkanevű) gyógyszert valszeg nem kell élethosszig szedned. Ha helyreáll a túlműködés, abba lehet hagyni. Persze nyilván orvosi felülgyelet mellett. Alulműködésnél sajnos nem ez a helyzet.
2022. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26

Ó, értelek. Igen, mondta a nagyon jó gyógyszertáros nénim, h meggyógyulhatok. Fél év-1 év.


Nem tudtam, h az alulműködés nem gyógyulhat meg. Ez szomorú.

2022. szept. 12. 12:25
 28/29 anonim ***** válasza:

27: ha csak ennyi "betegség" lenne, mint egy alulműködés, sokan boldogok lennének... Reggel bedobok egy tablettát, és el van intézve. Na jó, évente kontroll...


Nem gyógyul meg, hiszen folyamatosan pusztul a pajzsmirigy állományom (Hashimoto), tehát a kisebb pm. nem tud elegendő hormont termelni.

De ismétlem: ennél nagyobb bajom sose legyen! :)

2022. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

28

Az az igazság, hogy mit sem tudok a pm betegségről, mert nekem egy gyógyszer mellékhatásaként ment tönkre (legalább átmenetileg, talán végleg). De azt a gyógyszert már nem szedem.


Értelek, tehát a pm alulműködés súlyosabb probléma.


Hát, nekem is van bőőőven olyan eü-i problémám, ami sokkal súlyosabb, mint a pm felülműködés.

2022. szept. 12. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!