Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » ASC-US-szal diagnosztikáltak,...

ASC-US-szal diagnosztikáltak, állapotos vagyok. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Miért nem az orvosodat kérdezed?!
2022. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly 15 hetesen volt konizációm cin3 hsil asc-us eredménnyel. 2,5 centi méhnyaktól szabadítottak meg, a kimetszés az épben történt, kétszer voltam 3 hónapra rákszűrésen, majd 6 hónapra. Minden eredmény negatív volt, legközelebb jövő júniusban kell mennem.

Van orvos, aki csak szülés után műt, terhesség alatt csak figyeli az eredményeket.

2022. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es, gyereket még tudsz szülni a műtét után?

(Ment a zöld kéz)

2022. szept. 22. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze. Minden rendben volt a terhességgel, ma már 10 hónapos. Veszélyeztezettnek számítottam, de manapság már minden apróságért az vagy.
2022. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Isten éltesse sokáig!!
2022. szept. 23. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ASC-US, az egy bizonytalan citológiai eredmény. HPV fertőzés esetében általában LSIL/HSIL kerül a leletre. Az ASC-US is jelentkezhet HPV fertőzés esetén, de gyakori, hogy nem HPV, hanem egyéb gyulladás, fertőzés okoz ilyen nyálkahártya elváltozást.

Tehát, ha a patológus HPV-re jellemző elváltozást látott volna, akkor LSIL/HSIL lenne. A HPV ugye azért lényeges, mert a méhnyak rákok nagyon nagy részét az okozza és csak kisebb részét egyéb/ismeretlen ok.


Az ASC-US általában azt mutatja, hogy a patológus látott valamit, ami nem frankó, de az aktuális kenetből nem tudja ennek a jelentőségét meghatározni. Nagyon kis eséllyel lehet csak rák és ritkán HPV eredetű elváltozás. Leggyakrabban gyulladás.

A gyulladás kezelése után az esetek nagy részében megszűnik: irrigálás, hüvely hp kezelés, antibiotikum, stb.


Terhesség alatt irrigálni nem nagyon szabad, a többi nyálkahártya helyreállító készítményes kezelést pedig csak óvatosan szabad alkalmazni.


Aggódnod szerintem minimálisan kell. A korod nem írtad: 30 alatt kisebb az esélye a HPV okozta komolyabb problémának, 35 fölött már nagyobb.

Fontos ugye a szexuális előéleted is: milyen partnerekkel voltál, mennyire váltogattad őket, hogyan védekeztetek.


Érdemes lehet egy HPV tipizálást elvégezni és gyakran ellenőrizni a méhnyak nyálkahártya állapotát citológiával.


Én a HPV teszt mellett és amúgy a terhesség miatt is nagyon javaslom egy bakteriális/gombás tenyésztés elvégzését. Lehet egy ilyen fertőzés okozza az egészet.


Tehát összefoglalva: ASC-US általában nem olyan nagy para, de utána kell járni, kezelni kell. Gyakran fertőzés/gyulladás okozza. Ritkábban lehet HPV is az oka, de a patológusok arra inkább LSIL/HSIL-t használnak. Az ASC-US gyakran elővigyázatosságból kerül a leletre, hogy jelezzék: foglalkozni kell a dologgal.


A HPV és a bakteriális kenet vételt mindenképpen lépd meg!

2022. szept. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mást nem írtak a rákszűrési papíromra
2022. szept. 23. 08:46
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os mindent tökéletesen összefoglalt.
2022. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!