Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fogamzásgátlót szedek...

Ha fogamzásgátlót szedek több, mint öt éve és most fogok szünetet tartani két hétre, még tart a védelem addig a napig ameddig szedem?

Figyelt kérdés

Furán fogalmaztam meg

Orvosi vizsgálat miatt 2 hétig nem szabad szednem

A párommal, ha együtt vagyunk mondjuk hétfőn, de nekem szerdán kell abbahagynom, akkor véd a terhességtől, mivel akkor még szedtem ?

Huh de sok lehülyézést fogok kapni, de jogosan:D bújom a betegtájékoztatót, mindenhol abbahagyás utánt ír



2022. szept. 25. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Spermium 5 napig életképes a hüvelyben. Én nem kockàztatnék. Azért csak kibírtok 2 hetet!
2022. szept. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Tehát a kérdésed, hogy a fogamzásgátló kifundálja-e valahogy, ravaszdi módon, hogy a jövőben te ki szeretnéd iktatni és ezért tudatosan megszünteti a védelmet, amit nyújt?

Sok minden megtörténhet, de azok közül, ami nem fog, ez nem fog a legjobban megtörténni.


Értem amúgy, miért kérdezed. Szerintem semmi gond nem lesz, de én ráhagynék egy egész hetet inkább, mielőtt abbahagyom.

Ha nem lehet, akkor mindenképp kihúzós módszerrel is kombinálnám.


Vagy hát óvszer, az meg a tuti.

2022. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek van igaza. 5 napig életképes testben a sperma, szóval inkább használjatok gumit.
2022. szept. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Óvszer. És lehet összezavarodik a ciklusod, úgyhogy ha elkezded szedni sem véd rögtön.

Milyen vizsgálat, ami miatt 2 hétig nem szabad szedned?

2022. szept. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

10 eve szexelunk ovszerral az elettarsammal. Szoval 2-3 hetet kibirtok!!!


Egyebkent meg kb 10 ezer hufbol kijon,ha 3db 10-es gyujtocsomisat veszel egy honapra,ha azt feltetelezzuk,h napi egyet hasznaltok! Ugyanennyi a foggatlo tabi es meg tonre is teszi a szervezeted!!aztan a kapcsolatod.

2022. szept. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De 2 hetet szex nélkül vagy óvszerrel nem bírtok ki?


A helyedben nem kockáztatnék.


Másfelől ez nem úgy működik, hogy random 2 hétre abbahagyod majd újra elkezded szedni. A ciklusod össze fog zavarodni és meg kell várd a következő mensidet, hogy elkezdhesd szedni a gyógyszert. Sőt, mivel ez nem egy átlagos eset valószínűleg még az első ujrakezdett fogamzásgátló szem után is nem árt ha egy hónapig kiegészítő védekezést alkalmaztok.

2022. szept. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kibirni kibirok, csak most kaptam idopontot a vizsgalatokra es hat a napokban meg nem tudtam h par nap mulva abbahagyos😅 koszi a valaszokat inkabb kesobbre teszem, ha honapokkal kesobb is kapok, egy baba azert nem egy vizsgalat
2022. szept. 26. 08:55
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Inkább játszol az egészségeddel és azzal, hogy mikor jutsz el egy vizsgálatra minthogy pár napig óvszert húzz a párod farkára?
2022. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Viszont koszonom a normalis valaszolat h nem hurrogtatok le!:D tisztaban vagyok a kerdesem furasagaval


Etel allergia vizsgalatok amugy, de aki ilyesmit szeretne, az jol tudja h 1 eves procedura mire eljut az ember😅

2022. szept. 26. 09:14
 10/12 anonim ***** válasza:
10 év folyamatos szedés közben estem teherbe.. itt már semmi sem biztos. :D Nem tartottam soha szünetet benne és betegségem is van, ami alapjáraton nehezíti a teherbeesés esélyét.
2022. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!