Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztára tényleg...

Petefészek cisztára tényleg csak a fogamzásgátló hat?

Figyelt kérdés
Ma voltam nogyogyasznal, evente szoktam jarni kontrollra. Tele van mind a kettő petefeszkem cisztaval, tavaly még semmi nem volt vele. Azt mondta a doki, hogy túlműködik a méhem, ezért alakultak ki, tehát tegyük rendbe fogamzasgatloval. Migrenes vagyok, sosem szedtem fogamzasgatlot. Azt mondta, hogy alacsony hormontartalmut ir fel. :( Nagyon félek, hogy tobb migrenem lesz tőle. Symiciat kaptam. Sírni tudnék, sosem akartam fogamzasgatlot szedni, félek hogy meghizom, pattanasos leszek, nem lesz libidom, stb. :(

2022. szept. 28. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
De az önmagában nem jelent PCOS-t. Erre céloztam ág előbbi (8-as) hozzászólásomban. És mivel egyéb tüneted nincs, gyanús, hogy amúgy teljesen egészséges vagy
2022. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 NTBS ***** válasza:
0%
Nem.
2022. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Egyértelműen láttam az ultrahangon, úgyhogy tényleg ott vannak a ciszták."

Tényleg biztos vagy ebben? Ugyanis könnyen lehet, hogy csak az éretlen petesejteket láttad, ha nem vagy szakember.

2022. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 Hát akkor a bal oldali petefeszkemben jó nagy 2,1 cm-es petesejt lehetett. :'D Csak viccelek. Biztosan az volt. A jobb oldali petefeszekben sok apró ciszta, a bal oldaliban 1 nagy 2,1 cm-es és mellette még több pici.
2022. okt. 5. 21:28
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es Nem kell egyszeri alkalommal foglalkozni, 3 hónaponta menj el kontrollra. Normális nőgyógyász erre nem ír fogamzásgátlót, főleg, ha évente jársz, és korábban semmi jele nem volt. Én biztosan nem szedném, mert meggyógyítani biztosan nem fog, viszont kivizsgálni kellene.
2022. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A 2 cm körüli "ciszta" inkább csak egy megérett tüsző. Szerintem válts nőgyógyászt, nem meggyőző, hogy jó szakember lenne, sőt...
2022. okt. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A laborom tökéletes lett, pajzsmiriggyel sincs gond. Hétfőn megyek másik nődokihoz, kíváncsi leszek!
2022. okt. 7. 08:48
 18/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Voltam a másik dokinál, nagyon rendes volt. Ő megállapította, hogy policisztás a petefészkem, ami volt 2,1 cm-es cisztám kipukkadt már, a sok apró meg maradt. Ő inkább gyulladást látott, kaptam antibiotikumot és kúpot. Nem mondta, hogy rossz lenne rá szedni fogamzásgátlót egyébként, de jó se. 😅 Megnézzük, hogy a kezelés után hogyan leszek, aztán utána elküld rákszűrésre és hormon szintet is nézet.
2022. okt. 11. 08:07
 19/19 anonim ***** válasza:
Nézd, az átlagos orvos is csak átlagos szakmai felkészültségű. Sokat nem kell gondolkodni, mert mindenre van szakmai protokol a számítógépes programjukban. Különösebb gyakorlat és mélyebb szakmai tudás híján a számítógépes szakmai ajánlások közül kiválaszt egyet, így nem érheti vád később, hogy szakmai hibát követett el.
2022. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!