Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nő vagy férfi orvost válasszak...

Nő vagy férfi orvost válasszak inkább ha most először megyek nő gyogyászhoz? 21 N

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy milyen orvost válasszak . anyum azt mondja a férfi orvosok megértőbbek és türelmesebbek mint a nők.( de nem tudom mit is higyek) nagyon félek ettől az eelső vizsgálattól és nyugodtabb lennék ha minden jól alakulna.

2022. okt. 12. 13:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Hallgass anyukádra, igaza van. A nők elég türelmetlenek és gorombák, hamar megkapod, hogy "ne nyafogjon".
2022. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1

hát akkor lehet hogy télleg inkább férfit keresek mert én pont egy olyan problémával mennék amit sokan nyafogásnak hisznek

2022. okt. 12. 14:16
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek pont olyan sztereotípiák, mint az összes sztk-s fogorvos kontár. Én magamtól eddig csak női orvosnál voltam, emlékeim szerint 3-nál: mindegyikkel nagyon elégedett voltam, és úgy tudtam velük beszélgetni, hogy nem kellett szoronganom. Egyetlen egyszer volt szerencsém férfihez: várandóságom végén voltam és kellett az osztályvezető főorvos véleménye valamihez. Még úgyis, hogy magam is orvoskolléga vagyok, brutál lekezelő volt, az nem derült ki, hogy mi alapján, de ő eldöntötte, hogy 3 héttel rosszul tudom az utolsó menstruációm időpontját (na ez az, amit aztán egy férfinak magyarázhatsz: hogy mi nők azért valahol jegyezzük a dátumot, hogy a következő ne derült égből, mint villámcsapás érjen minket), hülye az az orvos is (aki nő volt), aki a 12. heti genetikai UH-ot csinálta, nem 40 hetes vagyok, csak 37. S mivel a találkozó apropója az volt, hogy mikor indítjuk be, ha magától nem akar, ezért nem lett volna mindegy az a 3 hét, mivel protokoll szerint 42. héten legkésőbb mindenképpen indítják. 3 nappal később megszültem a 4 kilós, 56 centis, teljesen kifejlett babám.

Summa summarum: ahhoz menj, akihez te szeretnél. Anyáink, nagyanyáink még férfi orvosokkal szocializálódtak, de ha neked ez kellemetlen, válassz nőt. Nem attól lesz valaki türelmetlen, mert nő, én is orvos vagyok, pontosabban fogorvos, kifejezetten azért járnak hozzám problémás betegek, gyerekek, de még értelmi sérültek is, mert szinte végtelen türelmem van.

2022. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

"én pont egy olyan problémával mennék amit sokan nyafogásnak hisznek"


És mi az a probléma? Sima rutin-szűrésre mész, vagy valami tűneted van?

2022. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

4

17 éves korom óta minden honapban falra mászok a fájdalomtól,sokszor be is lázasodok és semmi nem hat,se gyogyszer,se melgvizes palack,se melegitőpárna se vitamin ,fogamzásgátló,se gyogytea . egyszerüen semmi nem segit. egyre elviselhetetlenebb és akadalyoz a napi teendőim elvégzésében mert alig birok

mozogni a fájdalomtól. csakhogy eddig nem mertem orvoshoz menni,most viszont már nem birom tovább.

2022. okt. 12. 14:40
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

[link]


Ezen gondolkodj el, hogy passzolhat-e. Egyre gyakoribb sajnos.

2022. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

6

a cikkben leirt tünetek több mint fele jelentkezni szokott nálam.

Eddig viszonnt még nem hallottam erröl a fajta betegségröl.

2022. okt. 12. 16:36
 8/24 anonim ***** válasza:
46%
xd
2022. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért lehetőleg ne legyél öndiagnosztizáló webdoktor, ha úgy érzed menj el orvoshoz.
2022. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9

nem leszek öndiagnosztizáló.

orvoshoz meg muszáj mennem mert nem birom tovább elviselni a fájdalmat

2022. okt. 12. 22:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!