Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is fél a méhnyakrákszűréstől?

Más is fél a méhnyakrákszűréstől?

Figyelt kérdés

Egyszer már voltam fiatalabb koromban, 17 körül lehettem. Igazából folyás miatt mentem a dokihoz, mert zavart és kíváncsi lettem volna, hogy normális -e a folyás. Persze a doki nem értett, egyből rávágta, hogy semmilyen folyás nem normális. Én hittem neki, hisz ő a doki - ekkor még nem tudtam, hogy vannak orvosok, akik nem a tudásuk miatt vannak ott, ahol... Na hónapokig szivatott, mikor mit talált ki hogy mi bajom. Persze semmi gyógyszer nem használt, hisz nem is volt semmi bajom, csak apám panaszkodott a drága gyógyszerek miatt.

Na de akkor már végzett egy rákszűrést is ami borzalmas élmény volt.

Persze meguntam az egészet és inkább nem érdekelt tovább, nem mentem vissza többet, másik körzeti doki meg nem volt, csak fizetős.

Most itt vagyok 10 évvel később és egyszerűen nem tudom magamat rávenni, hogy elmenjek egy szűrésre. Pedig már lenne pénzem normális dokihoz, mehetnék magánba is. De nem visz rá a lélek.

Meg persze olvastam, hogy a sok szűrés sem egészséges, van akinek a szűréstől lett rákja.



2022. okt. 20. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
nem
2022. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
istenem, ilyen baromságot, a szűréstől lett rákja... áhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
2022. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Miért kéne félni egy szűrővizsgálattól??? Borzalmas élmény...? Akkor mit fogsz gondolni egy szexuális együttléttől? :-DDD


Jajjistenem, szűréstől rák...... Mondd, hogy a "mindmeghalunk.com" oldalon olvastad! :-DDD

2022. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A szexuális élménytől nem fáj és mar a belsőm, nem nyúl be csak úgy szó nélkül 2 ujjal a lyukamba és nem kotorászik minden szentszrral bennem. Minden fájt és kellemetlen érzés volt. Minden vizsgálat után bőgtem és hányingerrel küzdöttem.
2022. okt. 20. 11:48
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem, ennek a vizsgálatnak annyira természetesnek kellene lennie minden nőnek, sajnos sok nem megfelelő orvos ront ezen az egész megítélésen.


Én csak magánba járok orvoshoz, szerencsémre nem volt még soha rossz tapasztalatom méhnyakrák szűrésen sem, nem is érzek kb. semmit ahogy az orvos megvizsgál (ahogy ennek lennie is kell).

2022. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem, kicsit kellemetlen, de nem vészes azért és semmi bajod nem lehet tőle. Elhiszem, hogy nála nagyon rossz élmény volt, de normális orvosnál nem ilyen lesz, nem kell félni tőle.
2022. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

4: és abba nem gondolsz bele, hogy egy perc kellemetlenséggel egy hosszú lefolyású, SOKKAL NAGYOBB kellemetlenségekkel járó betegséget előzöl meg???


a két ujja sem nagyobb, mint a párod micsodája.... A mintavevő kis kefe meg tényleg kb. 10 mp. kaparászás, ami _esetleg_ kellemetlen lehet...

2022. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Honnan veszed ezt a baromságot, hogy valakinek méhnyakrákszűréstől rákja lett? Évente 1x végzett vizsgálattól?

Nem félek, normális orvoshoz járok. Meg amúgy inkább a kellemetlen vizsgálat 1x évente, mint valami komolyabb beavatkozás később vagy akár a halál.

2022. okt. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Én nem félek, max az eredménytől, de egyébként teljesen semleges érzést vált ki belőlem az a 10 perces nődoki látogatás. A szűréstől nem lehet rákot kapni
2022. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Kifogtál egy durva dokit sajnos a leírtak alapján, de nem mind ilyen. Szerintem próbálj keresni olyan dokit a lakóhelyed környékén ajánlás alapján, akiről azt mondják, hogy a lehetőségekhez képest finoman vizsgál. A rákszűrés nyilván nem kellemes, de azért normál esetben simán elviselhető, maximum némileg kellemetlen. Nekem pl. a szüzességem elvesztése jobban fájt.
2022. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!