Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is fél a méhnyakrákszűréstől?

Más is fél a méhnyakrákszűréstől?

Figyelt kérdés

Egyszer már voltam fiatalabb koromban, 17 körül lehettem. Igazából folyás miatt mentem a dokihoz, mert zavart és kíváncsi lettem volna, hogy normális -e a folyás. Persze a doki nem értett, egyből rávágta, hogy semmilyen folyás nem normális. Én hittem neki, hisz ő a doki - ekkor még nem tudtam, hogy vannak orvosok, akik nem a tudásuk miatt vannak ott, ahol... Na hónapokig szivatott, mikor mit talált ki hogy mi bajom. Persze semmi gyógyszer nem használt, hisz nem is volt semmi bajom, csak apám panaszkodott a drága gyógyszerek miatt.

Na de akkor már végzett egy rákszűrést is ami borzalmas élmény volt.

Persze meguntam az egészet és inkább nem érdekelt tovább, nem mentem vissza többet, másik körzeti doki meg nem volt, csak fizetős.

Most itt vagyok 10 évvel később és egyszerűen nem tudom magamat rávenni, hogy elmenjek egy szűrésre. Pedig már lenne pénzem normális dokihoz, mehetnék magánba is. De nem visz rá a lélek.

Meg persze olvastam, hogy a sok szűrés sem egészséges, van akinek a szűréstől lett rákja.



2022. okt. 20. 11:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
27 évesen egy 12 éves agyi szintjén vagy.
2022. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
Ajanlanék 9egy jó kis gyomortükrözést.. csak hogy viszonyítani tudd a kellemetlenseget v fájdalmat....
2022. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%
Már az időpontkérésnél elakadok, munkaidőben menjek oda, aztán az eredményről semmit nem tudok, hanem "ha eltérés van, akkor kiértesítenek", a leletet még eeszt-be sem tették fel. Magánra nem telik. Nincs semennyi indíttatásom menni. 3 éve voltam, még ráér, nem?
2022. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%

Kezeltesd a fóbiádat, és máris nem fog annyira fájni.


Nekem is volt durva vizsgálatom, amikor azt hittem, lerúgom a nőt (jaj, mit hisztizek....), de a mostani orvosom pl tök oké.


Nem kellemes, de szerintem amikor véletlenül belerúgok az asztal sarkába az ezerszer fájdalmasabb :D

2022. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

"Meg persze olvastam, hogy a sok szűrés sem egészséges, van akinek a szűréstől lett rákja."


Én erre lennék kíváncsi. Miért hiszel el ilyet 27 évesen? A méhnyakrákot szinte 100%-ban a HPV néhány típusa okozza. Szerinted a steril kis pálcáról kerül oda a HPV? Ami egyébként is csak szoros bőr-, illetve nyálkahártyakontakttal tud terjedni?! Illene jobban tájékozottnak lenni.


A vizsgálat kicsit kellemetlenebb része egyebként 1-2 perc, ennyit megér az egészség a lelki nyugalom. Magánban pedig hidd el, kedvesek lesznek.

2022. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

En ezt elhiszem h így durva volt elsőre számodra, de azért 27 evesen már illene ilyeneket lekuzdeni, nem 18 éves tini vagy már. Életeket menthet a szűrés.


En 19 éves korom óta járok évente, egy férfi magán doktorhoz és soha semmilyen panaszom nem volt vele, mindig nagyon kedves és figyelmes volt

2022. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szükséges megcsináltatni évente. Sajnos elhiszem, hogy a rossz tapasztalat ilyen mély nyomokat hagyott benned, de mostmár akkor bele kell vetni magad és sok sok véleményt olvasni a közeli orvosokrol, esetleg ajánlásokat kérni csoportokban. Egy jó orvos és semmit sem fogsz észre venni. Ha jól van végezve a vizsgálat, egyáltalán nem fájdalmasabb a szexnél.
2023. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lettem lepontozva (10-es voltam). Hó elején voltam szűrésen, oké, kellemetlen volt, de elviselhető, és szó nem volt arról, hogy csak úgy minden figyelmeztetés nélkül nyúlkált volna belém a doktornő, még azt is mondta, hogy mindjárt kész, már csak egy kicsit kell elviselni a kellemetlenséget. Lehet, én fogok ki jó nőgyógyászokat, de eddig három doktornőből mindenki normálisan csinálta, akár állami egészségügyön, akár magánon. Viszont ahol most voltam, oda is jött egy anyuka, hogy a lányának sürgősen kellene egy szűrés, de a János kórházban beszereztek egy borzalmas élményt ezzel kapcsolatban, és hogy az itteni doktornő milyen, kedves-e, finoman vizsgál-e, szóval teljesen meg tudom érteni, aki fél egy ilyen vizsgálattól, csak azt kell megérteni, hogy egyrészt ez szükséges rossz, nyilván senki nem szereti különösebben, de nem minden orvos durva vagy érzéketlen. Érdemes addig keresni, amíg az ember megtalálja a neki megfelelőt. Egy barátnőm pl. egy idős férfi nőgyógyászra esküszik, aki már az anyukája nőgyógyásza is volt, nekem a nőneműek váltak be (egyszer voltam férfinél, az tényleg nem volt egy szép élmény), szóval keresni kell, olyat, aki emberileg is hajlandó veled foglalkozni, tehát pl. megérti a félelmedet, és nem egy darab húsként kezel.
2023. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!