Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mit kéne használno...

Szerintetek mit kéne használnom? Betét, vagy tampon?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mit használjak?

Betétet mikor beteszek nagyon kényelmetlen, és egyfolytában dörzsöl, viszket...

Tampont még csak egyszer tettem be. Nem bánt hogy ott van, nem zavar, csak mindig attól félek, hogy beszorul, és nem tudom kihúzni. És amikor feltettem először, és rá 2 órára ki akartam húzni, olyan nehezen jött ki, hogy két kézzel kellett húznom a madzagot. Ez normális?? De egyébként kényelmes, nem fáj, mint ha ott se lenne.


Ui: A kehelyhez még fiatal vagyok


Mit tegyek fel? Suliba járok(gimi), és nem tudom melyiket válasszam. A vérzésem egyik pillanatban nagyjából semmi, a másikban pedig olyan sok jön... Az normális, hogy nehezen jön ki a tampon?



2022. nov. 3. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Jó lesz a tampon, csak még gyakorolni kell. Próbáld még párszor, és rájössz, hogy nem ragad az fent, csak meg kell várni míg megtelik.

Esetleg mosható betét, vagy menstruációs bugyi, azok pamutból vannak.

2022. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
tamponban lehetnek rákkeltő és hormonkárosító anyagok (a fehérítés miatt) melyek közvetlen érintkezés során könnyen felszívódhatnak a nyálkahártyán, ezért nem ajánlatos
2022. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Betét
2022. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
A tamponnal nagyon kell vigyázni, hogy mindig tiszta kézzel tedd fel (nem tudom, a suliban mennyire van lehetőség előtte alaposan, szappannal kezet mosni és tiszta papírtörlővel megtörölni). Arra is figyelni kell, hogy nem szabad elfelejteni cserélni, és mindig a megfelelő méretet tedd be. Ha tudod, pár hónapig inkább otthon gyakorold a tampont, és olvass is utána a biztonságos használatának. Ha már rutinosan megy, akkor használd a suliban.
2022. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlással menni fog, de azt lehet tényleg nem a suliban kéne gyakorolni. Betétekből nem tudom hány félét próbáltál már, de érdemes azt is. Egy pamutosabb is kényelmesebb tud lenni sokkal, mint egy sima Always pl :)
2022. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Túl hamar vetted ki a tampont. Ha teli van, kicsúszik simán.
2022. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

2 óra után nekem is alig jön ki, 4-5 óra múlva már eléggé megtelt és "csúszik".


A 2-esre nem kell odafigyelni, fogalma sincsen a világról, a fehérítésnek WTF? pl semmi köze a hormonokhoz (kivéve, ha feminán tájékozódsz :D), és soha semmi nem szívódik fel a nyálkahártyán, csak az a szer, ami kimondottan úgy készült, pl egy gyógyszerben lévő hatóanyag.

2022. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

#7 Nekem aztán mindegy kiben rohad a tampon 5 órán keresztül.. senkit nem akartam meggyőzni.


Nem szívódik fel semmi a nyálkahártyán? Akkor neked érdekesen működhet a szervezeted, gondolom akkor a gyomrodban, beledben sem szívódik fel semmi. Tanulj egy kis kémiát és biológiát, vagy menj el egy tampongyárba aztán rájössz hogy nem minden arany ami fénylik. A tampon, wcpapír se azért fehér mert tündérkék festik egészségre ártalmatlan jótékony anyagokkal😁

2022. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez ugyanaz lesz mint aki elmagyarázta nemrég, hogy a sima eldobható betéttel hipót juttatsz a hüvelyedbe 🤦🏻‍♀️😂
2022. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
9: tamponfóbiás észosztó, minden hasonló kérdés alatt jön a horrorjaival... :-D
2022. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!