Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Édesanyám immár 10 éve, hogy...

Édesanyám immár 10 éve, hogy napi szinten,20 percenként rohamszerűen elkezd köhögni. Orvos még ezzel kapcsolatosan nem látta, mert fél, hogy valami komolyabb baja van. Köhögés közben feljön valamilyen váladék is. Lehet e komolyabb baja?

Figyelt kérdés

Annyit még megjegyeznék, hogy már 20 éve dohányzik.

(tudom, hogy az lenne a legésszerűbb, hogy elmegy az orvoshoz, de nem akar, én meg erőszakkal nem rángathatom el.)


2010. szept. 28. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:

"Orvos még ezzel kapcsolatosan nem látta, mert fél, hogy valami komolyabb baja van."


És azt hiszi, hogy ha nem látja orvos, akkor nincs is baja? Én elrángatnám erőszakkal is. Mégiscsak az édesanyád!

2010. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Édesapámat sem lehetett elrángatni orvoshoz. Mire kb. 10 év után elszánta magát (gyakorlatilag már kényszerítettük) már késő volt.
2010. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tüdőráknál vér jön fel. Az a köpet a cigiseknél normálisnak mondható.

Majd megy magától ha megfog veszni a fájdalomtól. Mást mit tudsz tenni?

Ahogy én ismerem magam lekevernék 2pofot muteromnak azt beraknám a kocsiba és vinném. De az enyém nem cigizik.

2010. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

* Tüdőráknál vér jön fel.


Ja, bizonyos stádiumban, amikor már késő.

10 éve? Nem normális...

Fél? Én is félnék! Megjegyzem, nem félni kell, hanem a saját érdekében leszokni pl. cigiről, szóval annyira mégsem félhet.

2010. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tüdőráknál sem biztos a vér, apunál még utolsó stádiumban sem jött fel egyszer sem.
2010. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom rávenni, hogy látogasson meg valamilyen erre specializálodott orvost. Köszönöm!
2010. szept. 28. 19:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha erős bagós, akkor jó eséllyel krónikus bronchitise (ennek a definíciójában van a több éven keresztül fennálló köhögés ált. köpettel) van, melyhez szintén jó eséllyel társul emphysema (tüdőtágulat). Ezek szépen lassan pulmonális hypertóniát majd szívelégtelenséget okoznak.


A tüdőrák is szóba jöhet, de ha az tüneteket okoz, akkor már elég késői stádiumban van, de a felső kettő betegség nagyon tipikus a dohányosokban.

2010. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Édesanyádnak valószínűleg a COPD nevű betegsége alakult ki. Ez folyamatosan súlyosodik addig a pontig, amikor már állandó oxigénpalackra lesz szüksége. A folyamatot csak úgy lassíthatja, ha azonnal leszokik a dohányzásról és orvoshoz megy(kezelni kell). Az ilyen tüneteket nem szabad félvállról venni!
2010. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 19:56-os vagyok.

Az lemaradt, hogy az emphysemát és/vagy chr. bronchitist takarja a COPD elnevezés (az előző válaszolóról jutott eszembe).

2010. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!