Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a cytologia eredményemen...

Ha a cytologia eredményemen annyi szerepel, hogy P2 és negatív, akkor elvileg nincs hpv?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az eredményt, most csak ennyi volt rajta, hogy P2, negatív. Régen volt, hogy szerepelt mellette, hogy hpv gyanú, de azt másik orvos csinálta.

Most akkor hogy van ez, rakszures kenetből nézik, hogy van e hpv, vsgy nem ? Azt tudom, hogy a tipizalas egy külön kenetből történik, de a rakszuresnel akkor írnák, hogy van e ennek jele vagy nem?



2022. nov. 4. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
A P2 negatív lelet (egyébként elavult, már nem ezt a rendszert használják). HPV gyanúját nem veti fel, ezért nem is fognak kérni tipizálást. Ettől függetlenül ha sok szexuális partnered volt/van nem árt külön kérni.
2022. nov. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Miért lett az első lepontozva? Teljesen jót írt. Nem zárja ki. HPV csak HPV-tipizálásból derül ki ténylegesen.
2022. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem valószínű egyébként, hogy lenne, mert elég régóta élek egy emberrel.
2022. nov. 5. 23:32
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Attól simán lehet, ha egyikőtöknek volt/van, akkor ide-oda adogathatjátok egymás között.
2022. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, a tipizalas mondja meg a tutit. De a régi leletemben p 2 mellett, sima rakszuresbol is oda írták, hogy hpv gyanú, most nem. Nyilván ezért volt az a kérdés, hogy akkor gondolom, valami jelei cska vannak ennek, így mivel most nem volt írva, kisebb e a à valószínűsége ☺️
2022. nov. 7. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
HPV gyanút akkor írnak rá, ha elváltozások vannak a hámon, ami már kicsit para. Mivel a HR HPV semmilyen tünetet nem okoz, így nem tudják tipizálás nélkül megmondani.
2022. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kizárt, hogy p2 mellett van hpv.

P2 re, és vérzészavarra olvastam, hogy valakinek curettaget csináltak, és kiderült, hogy méhtestrákja van. Szal, egy szopás ez az egész.

2023. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!