Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt olyan, akinek pozitív...

Volt olyan, akinek pozitív HPV eredménye lett majd később negatív lett?

Figyelt kérdés
9 éve két magas rizikójú HPV-m lett (31,52), azóta félévente járok nőgyógyászhoz, és most egy enyhe citológiai eltérés miatt a doki megint kért HPV tipizálást. Ez kimutatja a magas rizikójúkat biztosan, vagyelőfordulhat, hogy azóta ezeket a HPV-ket legyőzte az immunrendszerem és negatív lesz a lelet? Ha jól tudom, a HPV örökre bennünk marad, azért kérdezem, hogy pozitív után lehet-e negatív.

2020. jún. 13. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam HPV gyanú volt cytológián, de a rákszűrésre negatív. Legközelebbi vizsgálat után (rá egy évre), minden negatív lett. Hozzáteszem, akkor már bennem volt a három fázisos oltás rég.
2020. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többszöri pozitív (18-as, tehát magas kockázatú) HPV után lett egymás után 2 negatív leletem. Aztán sajnos visszajött a HPV és a kóros hámelváltozás is, meg is műtöttek, de ez nem törvényszerű, hogy így legyen. Azt mondják az orvosok, hogy előfordul, hogy a szervezet le tudja győzni a vírust.
2020. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

9 eve?? Nekem a gyakori szuresek sorra ugyanaz mutattak, ugyhogy ket ev mulva konizacios mutetem volt. Utana idovel eltunt a HPV a szervezetembol. Persze elojohet ujra, de az idobe telik, mig elvaltozasokat is okoz.

En mas orvost megkerdeznek, nincs-e szukseg mutetre. Bar ha nincsenek abnormalis sejtjeid es apro kinoves a mehszajadon, akkor a virus nem kezdett munkaba.

2020. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem elváltozást okozott, amit műteni kellett. A műtét óta volt 2 negatív tesztem. A páromnak azóta is megvan a HPV-je, nem adta át. Mondjuk mi az oltást is beadattuk a biztonság kedvéért.
2020. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eltűnhet, de ha ugyanaz a partnered, akkor nagy eséllyel visszafertőz.
2020. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!