Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Családorvos feltud írni olyan...

Családorvos feltud írni olyan gyógyszert, ami meghozza a menzeszt ?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

Öööö.... ezt hogyan érted? Még nem menstruálsz, vagy pedig kimaradt, és gyógyszerrel szeretnéd "meghozatni"...???


Amúgy pedig nem! Mert ez kőkeményen valami hormongyógyszer lenne, amit háziorvos értelemszerűen nem fog felírni. Még nőgyógyász is csak abszolút indokolt esetben.

2022. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
nem
2022. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

Jó lenne tudni, hány éves vagy, mert csak az biztos, hogy háziorvos nem tud ilyet felírni. Egyébként is kérdéses, miért nem jön meg:

- még sose jött meg? - ez összetett probléma, nőgyógyászhoz kellene menni kivizsgálásra, ha kb 16 éves elmúltál.

- terhesség lehetséges? - Mo-on nincs legális lehetőség gyógyszeres magzatelhajtásra

- menopauzában vagy? - akkor is nőgyógyász tud felírni megfelelő gyógyszert, ha esetleg nem a műtéti megoldás a célszerűbb.

2022. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos kimaradt egy ciklusom és most sincs jele annak, hogy megjönne. Szeptemberben be kellett vennem egy esemény utáni tablettát így gondolom minden annak köszönhető. Megszámolni sem tudom hány tesztet csináltam, sőt HCG vérvételre is elmentem. Mindez ellenére nem tudok megnyugodni és nagyon örülnék ha megjönne már.
2022. nov. 6. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

4: na végre, ez már valami konkrétum.


Az esemény utáni tablettát nyilván nőgyógyász írta fel neked. Menj vissza hozzá, és kérj tanácsot.

Egy ilyen lórúgás erősségű hormonadag telejsen felborítja a ciklust, ezen nem kell csodálkozni. Esetleg utánaolvashatsz, csomó oldalon leírják.


Amúgy nem fognak felírni semmit erre, ki kell várnod, hogy a durva beavatkozás (esemény utáni tabli) után mikor regenerálódik a szervezeted, a hormonháztartásod, a ciklusod.

2022. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészséget. Terhes biztosan nem lettem ?
2022. nov. 6. 13:57
 7/16 anonim ***** válasza:
21%

6: B.sszus, ezt most komolyan kérdezed....?????


Hát te tudod, hogy védekezés nélkül hányszor kettyintettél....

HOnnan tudná itt bárki, hogy biztosra nem lehetsz terhes???

2022. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyszer sem, csak épp egy alkalommal lefolyt az ondó az óvszer oldalán, épp ezért vettem be esemény utánit. Gondoltam a fennebb leírtak alapján valaki megnyugtatna egy kicsit.
2022. nov. 6. 14:02
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Megnyugtatásként bárki bármit leírhat. De hogy a valóság mi, azt csak te tudhatod.
2022. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs HCG nem vagy terhes! Feleslegesen stresszeled magad. Nem további hormonadagra van szükséged, hanem a szervezetednek kell magától helyreállnia, türelem.
2022. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!