Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használtok tisztasági betétet...

Használtok tisztasági betétet éjszakára is, vagy csak nappalra?

Figyelt kérdés

Aki mindennapos használatra való tisztasági betétet használ, ti éjjelre is tesztek be, vagy csak reggel, napközbenre?

Ha este is tesztek be, a zuhanyzás után, akkor azt reggel cserélitek, vagy másnap is ugyanaz van bent?



2022. nov. 10. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Meg nappalra sem! Gyakori használata káros lehet, nem természetes anyag a tisztasági betét.


Korántsem veszélytelen divat a tisztasági betétek állandó használata. ”Manapság sokan úgy tekintenek ezekre az apró betétekre, mint a fehérnemű szinte kötelező tartozékára, pedig folytonos használatuk akár ártalmas is lehet” – figyelmeztet Dr. Koiss Róbert. „A hüvely ugyanis öntisztuló rendszer, és ez a természetes öntisztulás bizonyos mértékű váladékozással jár.”


Ilyenkor nyúlnak sokan a tisztasági betétek után. Ezekkel (legyenek a betétek akármilyen légáteresztők) és a szűk, műszálas nadrágokkal, harisnyanadrágokkal viszont valóságos „dunsztkötést” hoznak létre intim tájaikon, ami elindít egy ördögi kört: fokozódik az öntisztulással járó váladékozás, a páciens pedig még indokoltabbnak érzi a tisztasági betét használatát. Így idővel sérülhet a hüvelyflóra, és jönnek a fertőzések.

2022. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Nappalra sem. Minek?


Amikor tudom, hogy meg fog jönni 2-3 napon belül, akkor igen, amúgy nem.

2022. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
2-es. Tisztasági betét nem egyenlő az egészségügyi betéttel!
2022. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Minek éjszakára?Én csak nappalra szoktam.
2022. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Alapvetően én is csak nappalra szoktam. Éjszaka csak akkor ha erősebb a folyásom, jellemzően menstruáció előtt és után pár nap + ciklus közepe. De akkor is csak ha nagyon muszáj, amúgy az esti fürdés után ha tehetem még bugyit se veszek a pizsamanadrág alá :)
2022. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

3-as nem mondod??? Tényleg?!


Húha, 33 éves koromra végre megtanultam, hogy mi a különbség közte. Köszönöm, már nem halok meg hülyén.


(omg...)

2022. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Én sem használok soha. Nem akarom leszigetelni magam vagy nem tudom, hogy mondjam, 1-es jól elmagyarázta (vagyis ha jól látom, jól idézte).
2022. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!