Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyilvános helyen hogy lehet...

Nyilvános helyen hogy lehet higiénikusan kicserélni a tampont?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kézmosás előtte, majd intim törlőkendő használata, tampon cserélése és kész. Kézmosás utána
ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem lehet máshol megoldani, amit tehetsz, hogy pl. papír zsepivel fogd meg a wc kilincsét. Nagyon-nagyon alaposan tisztítsd meg a kezed kézfertőtlenítővel, várd meg a behatási időt, esetleg kétszer is használd. Vagy pedig applikátoros tampon, de ez előtt is ugyanúgy fertőtlenítsd a kezed.
ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értünk nyilvános hely alatt.

Ha pl. áruház mosdója, akkor kezet mosol előtte és zsepivel fogod meg a kilincset, ÉS utána kézfertőtlenítőt kensz a kezedre.

Ha meg természetben, pl. erdei túrán, akkor meg csak simán kézfertőtlenítő előtte-utána.

Alternatív megoldás pedig az, hogy tampon helyett betét, ami egészségesebb és kisebb a fertőzésveszély vele. Én is így teszek.

ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilvános helyen eddig úgy használtam, hogy reggel betettem a tampont, és még a bugyimba beletettem egy betétet. Amikor a tampon megtelt csak kihúztam, és kész. De fogalmam sincs, hogy munkahelyen biztonságos lenne-e használni.
ápr. 29. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy milyen a munkahelyi mosdód. De alapvetően a tamponnak a feltevése a fertőzésveszélyesebb, mert akkor nyúlsz be. Kihúzásnál csak a szálat fogod meg, ami ugyebár kívül van.
ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sose stresszeltem ezt túl ennyire. Simán megfogtam a kilincset és nem fertőtlenítő kendőztem soha sehol. Mégis életemben csak 2-3 alkalommal volt gombám és az sem bizonyítottan a nyilvános vagy a munkahelyi wc-től.

37/N

ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egész nap bent van a tampon?
ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8 órán át bent lehet.
ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a 8 óra azért egy kicsit sok!
ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
5 óra hosszán át szoktam bent hagyni a tampont.
ápr. 29. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!