Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehéres-sárgás, szàraz vàladék...

Fehéres-sárgás, szàraz vàladék a mellbimbón. Még nem szültem, nem voltam terhes. Mivel gyógyítható?

Figyelt kérdés

Már évek óta fennáll a probléma, több nőgyógyásznak is kikértem a véleményét. Mindegyik aztmondta hogy “ez nem baj, ez normális, több prolaktint termel a szervezetem”.

Engem meg zavar, mert esztéikailag visszataszítónak találom, főleg úgy hogy mint említettem nem szültem még és nem voltam/vagyok terhes.

Nyomásra nem fáj meg semmi, csak csúnya, olyan mint a rászáradt tej. Mivel tüntethetném el?



2022. nov. 14. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha a nőgyógyasz sem tudta megmondani, gondolod itt kapsz jó választ?
2022. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, bízom benne. Minnél több helyen próbálkozok annál nagyobb az esély.
2022. nov. 14. 09:28
 3/11 Fárasztó96 ***** válasza:
16%
Volt valami olyan, amit elötte ettél, majd jelentkezett? Én megpróbálnám jegyzetelni, hogy mit ettem és mi után jelentkezett (epeköves voltam, kiderült, hogy a dobozos tejtől vannak az epés görcseim, nálam bevált a fogyasztásom felírása- panasz kiderítése)
2022. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Hormonszintet nem ellenőriztek neked? Prolaktin se csak úgy termelődik, mintha folyton előre készülne a szervezeted a szoptatásra. Normál esetben ha nincs gyereked mestruáció után "visszafejlődik" az emlő. Érdemes lenne továbbvizsgálni lehet inkább magán úton. Voltál mammográfián, ott meg tudnák nézni van e pl gyulladás ami ezt okozza(szokott ilyen lenni)
2022. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem ellenőriztek hiszen mindenhol csak megnézték és azt mondták hogy nincs semmi baj.

Én meg nem hiszem hogy más 25-30 éves gyermektelen nőknek is ugyanilyen mint nekem. Igaz nem durva de zavaró.

Akkor lehet nézetek egy prolaktin szintet magánba.

2022. nov. 14. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Valóban a magas prolaktin szint okozza, de ezt kezelni szokták.
2022. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Igen ez a baj a nőgyógyásszal csak néz... El kellene menned egy hormonszint vizsgálatra háziorvos tud beutalót adni. Labor nélkül hogy lehet olyat mondani hogy ez az állapot jó? Ez így csak fél munka.
2022. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

7

Hormonra háziorvos nem ad beutalót. Csak nőgyógyász.

Szerintem menj el magánrendelésre és ott beszéld meg mit nézzenek meg a vérképben.

2022. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
Hormont magánúton is lehet nézetni (pl. Medicover), ha nincs beutalód. Az más kerdés, hogy a kiértékeléshez sem árt egy doki, főleg ha kezelés is kell.
2022. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia làtom regi a kerdes de hátha olvasod még. Probáld ki a barát cserjét napi 2 szemet. Es a premens tabletat olvass utana.. ezek csökkentik a prolaktint illetve helyreteszik a hormon hàztartast
2023. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!