Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs probléma! Szerint...

Menstruációs probléma! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Hónapok óta elég problémás lett a korábban problémamentes menstruációm. Nem mondom, hogy valaha rendszeresen volt, de 1-2 nap eltérés volt max.

Jelenlegi helyzetem: van hogy 5 nappal előbb megjön, de általában képes 8-9 napot késni. A ciklusaim van hogy már 38-9 napra is kitolódnak. Kb május óta egyre durvább görcseim vannak, se fájdalomcsillapító, se görcsoldó nem segít. A vérzéseim 7-8 naposak, az így még oké is. Eddig volt rendszer hogy mennyire volt intenzív, most vagy konkrét alig vérzek, vagy ömlik belőlem szó szerint. Egyre többször elég nagy, de van hogy kisebb vérrögök is vannak.

A legújabb: konkrétan megvolt 7 napig, majd 7 nappal rá megjött megint és konkrétan ömlik.


Eléggé kétségbe vagyok esve, hogy ez mi lehet most.



2022. nov. 14. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Még fiatal vagy, nem állt be teljesen. Ha ez tovább fennáll, lehet hormonális probéma is! Nem híztál, nem volt terhességed, terhességmegszakításod? Élsz már nemi életet? Ezek is befolyásolhatják!
2022. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Keress fel mihamarabb egy nőgyógyászt és jobbulás! A nem túl komoly felfázástól kezdve súlyos gondok is okozhatják.
2022. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Ennek ezer oka lehet, célszerű megvizsgáltatni.
2022. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, élek nem életet. Nem híztam, nem fogytam. Nem vagyok vagy voltam terhes.

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenképpen elmegyek orvoshoz.

Sok helyen olvastam tünetek alapján a cisztát... Erre van esély?

2022. nov. 14. 15:24
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Ciszta is nagyon felboríthatja, nekem petefészek ciszta okozta, hogy havonta kétszer menstruáltam.
2022. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
6%
Nagy darabos vérzést főleg myoma okoz. Az egy jóindulatú elváltozás.
2022. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%
Hú kár ezt itt oldani. Holnap szépen hívj fel egy nőgyógyászt. Nem tudom voltál e már, de ezek alapján nem. Pedig ha már élsz nemi életet, akkor muszáj. A doki majd csinál neked egy ultrahangot és máris kiderül ha esetleg van ott valami, aminek nem kéne. Nem kell tőle félni, sem szégyenkezni, minden nő jár nőgyógyászhoz, és a nőgyógyásznak nem nagyon lehet már újat mutatni. 😊
2022. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%
7-es! A legtöbb nőgyógyász már nem csinál ultrahangot. Sőt, mellvizsgálatot se, pedig kéne. Elég szégyen egyébként.
2022. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

Húú, nem hangzik jól.


COVIDon átestél valamikor? Vagy oltást kaptál? MIkor? A Pfizernek és a Modernának most márhivatalosan is mellékhatása a menstruációs ciklus felborulása, erős görcsössége. Ugyanakkor ez általában lecseng pár hónap alatt, bár persze ez sem törvényszerű.


A duplamensi meg a vérrögök is kemény, feltétlen menj el orvoshoz, nézzenek be. Lehet valami elváltozás.


Ha nem találnak semmit akkor biztos ajánlani fog valami készítményt. Sajnos általában megoldják azzal, hogy fogamzásgátlót írnak fel a ciklus rendbetételéhez, ami hát... nem a legjobb megoldás.


Én ajánlom ezt a készítményt:

[link]


Vény nélkül kapható, feleségemnek volt, hogy 5 hónapra teljesen megállt a cilkusa, végül ez segített rajta. Később a PFizer miatt a földön izomgörcösk közt rángatózva hányt a menstruációs görcstől, akkor is ez segített neki visszaállítani a ciklusát emberire. Szóval egy nőről tudok, akinek bizonyítottan működött:D De persze első a doki szava, de ha foggátlót írna fel, előtte azért én ajánlanám ezt, és ha ez nem ön be, akkor foggátló.


Jobbulsát!

2022. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%
Ki ne próbáld amit az utolsó ajánlott, mert ami ennyi mindenre jó, az semmin nem segít! Menj orvoshoz, de fogamzásgátlót NE szedj semmiképpen! Rengeteg nő van, akinek ezt ajánlottak különböző menstruációs problémákra, és csak több kárt csinált, mint hasznot!
2022. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!