Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves lányomnak fáj a hasa...

14 éves lányomnak fáj a hasa a menstruácio elso napjaiban, van rá valamilyen bevált természetes gyogymod?

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Van kifejezetten Menstruációs tea én azt szoktam iszogatni (vagy Kamilla teát), nem tudom, hogy valóban hatásosak-e, valamennyire biztos nyugtató hatásúak, illetve már maga a meleg is jót tesz.


Emellett meleg párnát (van kifejezetten melegíthető párna) tegyen a méhéhez, viszont ezt sokan nem ajánlják, de néha-néha nem hinném, hogy bármi kárt okozna.


Illetve akármilyen furcsa is, a mozgás is jót tesz, ha rátudja szánni magát :)

2022. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Létezik menstruációs gyógynövény teakeverék. Semmit nem ér, fájdalomcsillapító+görcsoldó kombó szokott bevállni
2022. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha erősen fáj neki, akkor görcsoldó tabletta. Pl. Algoflex M.
2022. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nőgyógyászhoz menjen el
2022. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

#4

Ez simán lehet alkati "adottság" sajnos. Nekem első napom úgy fáj, majd' besz@arok, aztán néha szó szerint, mert megy is tőle a hasam..

Tea? Gyakran semmit nem ér magában. Csak az jön be, hogy fájdalomcsillapítózok, amíg az nem hat, addig tea meg kisgömbőcként hintázom a melegvizes palackommal. :D

Nekem szerencsére kiveszi a gyógyszer, van, akinek az se.

Na és voltam ezzel dokinál természetesen, rutin, szűrés, UH minden volt, minden a legnagyobb rendben és azt mondta, hogy ez, hogy az eleje nagyon fáj, sajnos sok nőnek van és nem ad okot aggodalomra, ha mellé teljesen szabályos, és nincs pl olyan tünet, hogy fájdalmas a szex.

2022. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kamilla teát és más gyogyteát sajnos nem tudja meginni, a görcsoldónál melyik fajta gyengébb, ami jo lehet gyereknek?
2022. nov. 21. 18:34
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

6: már nem gyerek! 14 évesen kilóra, cm-re, egyéb szempontból (ami a gyógyszeradagolás miatt fontos lehet), már simán szedheti a normál adagot. De ha rákeresel bármelyik görcsoldóra, a neten ott lesz az adagolás!!!


Tessék!


[link]


Maximális napi dózis (12-18 éves korosztálynál): 2-2 db filmtabletta (800 mg ibuprofén és 160 mg drotaverin-hidroklorid)

2022. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja.
2022. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

14 évesen hadd szedjen már be egy-egy görcsoldót, amikor fáj a hasa.


A teák semmit nem érnek. Némelyik finom, némelyik nem (a kamilla ráadásul jól szárítja is nyálkahártyát), de hogy a fájdalmat nem csillapítják az is biztos.


Egy-egy szem no-spa vagy ilyesmitől semmi baja nem lesz (szerintem a legtöbben szedünk, amikor épp fáj a menzesz).


Vagy te pl fogfájásra is szegfűszeget teszel, "jó lesz az?"-alapon?

2022. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kell ennyire tul gondolni. Nyilván szoktam bevenni fájdalomcsillapítot, lányom is kapott már, de azért havi rendszerességgel nem szeretnék adni neki, gondoltam hátha van valami praktika, amit nem ismerek.
2022. nov. 22. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!