Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves lányomnak fáj a hasa...

14 éves lányomnak fáj a hasa a menstruácio elso napjaiban, van rá valamilyen bevált természetes gyogymod?

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 15:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%

Ezek a teák meg gyógyfüvek kb. placebo-elven hatHATnak...

Igazi görcsre nem megoldás.

2022. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
19%
Havi 1 db görcsoldótól semmi baja nem lesz.
2022. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Most itt miért van mindenki lepontozva..? Nem is értem.

Kérdésre választ adva: természetes gyógymódot kér a kérdező. Erre pedig a teák és életmódbeli változtatások jöhetnek szóba.

Cickafark tea kifejezetten jó lehet erre. Illetve melegvizes palack még ruhába bugyolálva és hasra téve. Azonban ha rendesen fáj neki, ez tényleg lehet, hogy kevés. Akkor viszont szükséges egy görcsoldót bevenni, mert csak stresszeli a szervezetét az erős fájdalommal. Ha csak az eleje fáj neki ennyire, semmi probléma, sajnos gyakori.

2022. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
14-15 éves koromban olyan menses fájdalmaim voltak, hogy többször el is ájultam. Orvoshoz jártam, mindent kipróbáltunk: meristin vagy más tabletta jó lett volna, de általában kihánytam, ugyanigy a kúp is soron kívül távozott, mielőtt felszívódhatott volna. Végül az orvos azt mondta, próbáljuk meg, hogy egy pici alkoholt /pálinkát/ iszom. Itt egy gyűszűnyinél is kevesebbre kell gondolni...+ melegvizes tömlőt tettem a hasamra. Így már elviselhető volt. Iskolába se mentem, első 1-2napot orvos igazolta. Folyamatosan csökkent a fájdalom, szülés után meg is szűnt.
jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na akkor azért azt tisztázzuk, hogy sok nő ezt elbagatellizálja. Ha annyira fáj valakinek a menzesze, hogy a mindennapi dolgaiban korlátozza, és csak feküdni tud a fájdalomtól, az sehol nem oké. Első nap lehetnek görcsök, igen, de ha ennyire erős, vagy rosszul lesz tőle valaki, azt ki kell vizsgáltatni.

A PCOS és az endometriózis nagyon gyakori kórképek ma már sajnos és rengeteg a diagnosztizálatlan. 10%-a érintett a nőknek. De lehet attól is, hogy fel van borulva a hormonális egyensúlya valakinek.

Szóval a minimum a rutin nőgyógyászati vizsgálat ilyenkor, hormonpanel és az orvos a tünetekből meg tudja állapítani, kellene-e további vizsgálat endometriózis irányába.

Nem kell, hogy nagyon durva tünetei legyenek, van barátnőm, akinek enyhe tünetekkel találtak babatervezés előtt. Nekem pl sokkal jobban fájt a menzeszem mindig, mint neki, tehát fel is vetette nekem, hogy nem biztos, hogy ez okés.

Én megértem, hogy e természetes dolgokhoz folyamodsz, de első lenne ilyet kizárni, ha nagyon rossz neki mindig.

jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!