Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Slinda nevű gyógyszer mellett...

Slinda nevű gyógyszer mellett várandósság? Illetve teljes mértékben elmaradt menzesz?

Figyelt kérdés

Kb.1,5éve szedek fogamzásgátlót, drovelis, tri regol, és most a slinda. A tri regolt sokáig szedtem, a drovelis is hasonlo a slindahoz, ezek nem kombináltak, a tri regol viszont igen.

A második hónapban vagyok a Slindával, tulajdonképpen 12 napja meg kellett volna jönnie a menzesznek. Se pecsételő vérzés, se ici pici darabkák, amiből az ember, arra következtetne, hogy még is van valami, itt jelenleg semmi, egy árva csepp sem. A terhességi teszt negatív lett, szóval elég tanácstalan vagyok. A kórházban csak december 16-án fogadnak. Még annyit sem mondtak, hogy kezdjem el szedni vagy ne.


2022. nov. 27. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Nem mondták el, hogy minipill szedése mellett az is normális, ha valakinek nincs vérzése? Ha negatív a teszt, nem vagy terhe,s szedd tovább.

Egyébként a Drovelis is kombinált.


Betegtájékoztató, első bekezdés...


"Az egyik hátrány, hogy a Slinda 4 mg filmtabletta szedése során rendszertelen időközönként hüvelyi vérzés fordulhat elő. Az is előfordulhat továbbá, hogy a vérzése teljesen kimarad."

2022. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

"A kezelés első tablettáját a menstruációs vérzés első napján kell bevenni. A tablettaszedés ezután folyamatos. Az első 24 napon minden nap vegyen be egy fehér, aktív tablettát, majd az utolsó 4 napon egy zöld placebotablettát. Ezután kezdje el a következő csomagot anélkül, hogy szünetet tartana a napi tablettaszedésben. Így tehát a csomagok között nincs szünet.


Előfordulhat bizonyos vérzés a Slinda 4 mg filmtabletta szedése során, de az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem jelentkezik Önnél vérzés - de mindezek ellenére folytatnia kell a tabletták szedését megszakítás nélkül.


Ha ily módon szedi a Slinda 4 mg filmtablettát, Ön védett marad a terhesség kialakulásával szemben azon a 4 napon is, amikor a placebotablettákat szedi."

2022. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megmondom őszintén nem szoktam elolvasni a gyógyszer betegtájékoztatóját, mert arra aztán mindeféle mellékhatást írnak, ha egyszer elolvassa az ember, utána beképzel mindent. Plusz nem vagyok gyógyszerész, sem orvos, hiába olvasom el, okosabb nem leszek, ha olyan tünetet észlelek, úgyis orvoshoz fordulok.

Egyébként nem tájékoztattak a Slindával kapcsolatban, hogy kimaradhat a vérzés, és nekem azt mondták hogy a drovelis olyan mint a Slinda, tehát nem kombinált, mert azért írták ezt fel, amíg kivizsgálják, hogy hajlamos vagyok e trombózisra, de közbe kiderült, hogy nem.

Minden esetre köszönöm a válaszokat :)

2022. nov. 27. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!