Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, köztetek van olyan,...

Anyukák, köztetek van olyan, aki diagnosztizált depresszióval és gyógyszerrel vitte végig a várandósságát?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék ezügyben olvasni.

Milyen gyógyszert szedtetek? Mennyit? És hogyan zajlott le az egész babavárós korszak?


Sajnos évek óta kezelt depresszióm van, hol erősebb, hol gyengébb tünetekkel. :( Az orvos szerint lehetséges gyógyszeres kezeléssel is egészséges babának életet adni, és nagyon szeretnénk a párommal.

Nem érzem kevesebbek magam, csak van egy betegségem, amit kordában kell tartani.

Kérni szeretném, hogy aki hasonló helyzetben van, írja meg a tapasztalatát.

Köszönöm!



2020. júl. 6. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

De nem félsz hogy utána mi lesz? A terhesség az " hagyján: de ami utana jön az még egészseges mentalitásu embert is megviselhet.

Én is letargiás voltam pedig eszik-alszik babám volt, de ez akkora változas hogy kellett pár hét mire belejöttem.

2020. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem szeretnélek megbántani. De teljesen egyet értek az első hozzászólóval.

Depressziós vagy. Egy gyerek még egy egészséges aktív nőt is nagyon letud meríteni.

Egy gyermek egész embert kíván.

Biztosan nem vágnék bele a helyedben amíg nem vagyok jól.

Mi lesz ha szülés után teljesen padlóra kerülsz?

2020. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilván folyamatosan dolgozom azon, hogy ez az állapot elmúljon.Imádom a gyerekeket.Nem bántotok meg egyáltalán. Nem veszem támadásnak.

Sajnos volt kiváltó oka, hogy jelenleg ez a helyzet, de én sokat foglalkozom a témakörrel,és igyekszem túllenni rajta.

Ezért írtam, hogy hátha van itt a fórumon hasonló dologgal együttélő kisgyermekes anyuka.

Az orvosok nem beszélnek le róla.

Mi is nagyon szeretnénk, az esküvőnk után.

2020. júl. 6. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Szuper egyébként, hogy teszel ellene, és nem csak beletörödsz illetve begubózol.

Nyílván volt oka,mint minden depressziósnak.

De tényleg légy túl rajta előbb, zárd le és kezdj egy új fejezetet.

A depresszió is okozhat átmeneti meddőséget. Nagyon sok pár egészséges még is annyira rágörcsöl a nő, hogy nem sikerül.

2020. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne add fel és ha ennyire vágy a babára, vállaljátok! Mi nem ismerhetjük az életed, körülöttem elég sok olyan nő van, aki szülés előtt teljesen kiegyensúlyozott, nem depressziós nő volt, de a ne tervezett gyerek születése után most gyógyszereket szed... és olyan is, aki depressziós, szorongó, de annyira vágyott a babára, hogy a sok nehézség ellenére nagyon jól boldogul most, sőt jobban mint korábban. annyira nem értjük az elmét, mikre képes. Igazuk van az előttem szólóknak, én csak azt mondom, hogy minden jogod megvan arra, hogy gyereked legyen, a depresszió is egy betegség, mint sok más. Diabétesszel, sclerozissal, súlyos betegségekkel vállalnak a nők gyereket és jól vannak. Ha teljesen egészséges vagy akkor sincs semmi garancia arra, hogy terhesség, szülés után ne történjen baj. Hidd el, tudom mit beszélek, orvos vagyok, nem egy depresszióval elő, kezelés alatt álló kismamát láttam, akik szülés után nem lettek rosszabbul. Nem rossz tanácsot szeretnék adni, bármi történhet, persze, nem ismerem a történeted, csak szerettem volna elmondani az én véleményem. Minden jót kívánok!
2020. júl. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz. Az pedig főleg,hogy sokan ezt csak egy rossz napnak tudják be,vagy elbagatellizálják a dolgot.


5-ös válaszolótól megkérdezhetem,hogy milyen szakterületen vagy orvos?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ,és azt is,hogy nem lehurrogtok,és nem csak azt mondjátok,hogy ez olyan könnyű.

2020. júl. 7. 08:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Endokrinológus rezidens vagyok, jelenleg a pszichiátrián dolgozom. Itt van néhány hónap gyakorlatom.
2020. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem könnyű hivatást választottál akkor.


Egyébként neurológushoz járok a problémámmal,pszichológus nekem sajnos nem segített,sőt utána rosszabb lett. Amikor úgy érzem,hogy kezek kiláballni a dologból,egy darabig minden rendben,és jön egy újabb mélypont. Nagyon szeretnék családot,de nem könnyű.

2020. júl. 7. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!