Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két napja késik a menstruációm...

Két napja késik a menstruációm, de helyette rózsaszín folt...?

Figyelt kérdés

Mivel az én menstruációmhoz kb naptárat lehetne igazítani, így eleve úgy mentem melóba, hogy tettem be tampont. Szoktak pre-mens tüneteim lenni, és azok jelentkeztek is időben. A tamponon volt egy halvány rózsaszínes folt, azt gondoltam, hogy ez a jele, hogy na, most fog majd megjönni.

De nem. Azóta eltelt még egy nap, és a következő tamponnál teljesen ugyanez a jelenség lejátszódott.

Néha van hasi enyhe fájásom/diszkomfort, épp, mint közvetlen előtte szokott lenni, de mint írtam, amúgy mindig halálpontosan jött meg. Az, hogy egy cseppnyi vér van előzetesen napok óta, az ok az idegességre, jelenthet ez valami egészségügyi gondot?

(Mielőtt a szokásosok rákezdenek: terhesség kizárt, több mint másfél hónapja nem voltam együtt senkivel)



2022. dec. 1. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen felesleges aggódnod, előfordul az ilyesmi. Egy feszítettebb időszak, megfázás, bármi okozhatja.
2022. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Addig pedig betétet használj most, míg nem jön meg rendesen, mert a tampon nem jó ha kevés a vér.
2022. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%

Nem egeszseges tampont hasznalni kvazi szarazon, ezt inkabb ne csinald! Az a baj vele, hogy nem csak a vert szivja be, hanem minden nedvesseget is. Aztan csont szaraz leszel tole es fogekonyabb is leszel a fertozesekre.


Amugy meg elofordul a pecseteles, egyetlen egy alkalom miatt nem aggodnek, akkor sem, ha nalad nem ez a megszokott. De amugy ez onmagaban nem feltetlenul jelent bajt akkor sem, ha mostantol igy fog megjonni.

2022. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valahol régebben hallottam, hogy ez lehet valami komoly baj tünete (nem tudom már, mi volt, polip, rák...? Tökmindegy), ezért ráparáztam.

Egyébként nem használok alapjáraton addig tampont, míg nem jön meg, csak míg munkába mentem, addig volt, mert fizikai munkát végzek, és sokszor ha érzem, hogy fájni kezd a hasam a műszak alatt, nem biztos, hogy azonnal ki tudok menni mosdóba. Ahogy hazamentem, meg is szabadultam tőle, azóta se tettem újat.

2022. dec. 1. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!