Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelyemben égő érzés miatt...

A hüvelyemben égő érzés miatt sem a házasélet nem megy, de még tampont sem tudok használni!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

10 hónapja szültem császárral, a szülés után kb. 3 hónappal szeretkeztünk (volna) először, de fájdalmas, égő érzésem volt a hüvelyemben.

Ez előfordult még néhányszor, visszamentem a nőgyógyászhoz, aki kenetet vett, a tenyésztés eredménye negatív volt. Azt javasolta, használjunk síkosítót, ez pusztán hüvelyszárazság a hormonok miatt, rendbejön.

Azóta minden változatlan, pedig a síkosítót is próbáltuk, ráadásul most menstruáltam először, de a tampont is képtelen vagyok használni, mert ugyanaz az égő-fájó érzésem van (pedig a hüvelyem ugye ebben az esetben korántsem száraz).

Természetesen kértem újabb időpontot az orvosnál, mert ez a helyzet szerintem nem normális (főleg nem hónapokig), de azért kíváncsi vagyok, volt (van)-e valakinek hasonló problémája, és mi lehet a megoldás. Bocs, hogy hosszú lett, kösz, hogy végigolvastad!


2010. szept. 30. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
A hüvelyben az égő érzés pedig valamilyen gyulladásra utalhat. De lehet az is, megváltozott a hüvely ph értéke a szülésed után, mert a hormonok másként működnek. Vagy van nálad egy kis elsavasodás, ami a hüvely nyálkahártyáját izgatják. Próbálj ki egy egyszerű módszert, tampont mártsál bele élőflórás joghurtba és azt tedd fel. Vagy egyél minél több élőflórás joghurtot, ami az egész emésztőrendszerre kiválóan hat. Mást nem tudok ajánlani. Jobbulást neked.
2010. szept. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen élőflóra lehet egy pasztőrözött ezerévigjó joghurtban, Istenem? Meg savasodás... A hüvely PH értéke alapból savas!!! Tejsavbaktériumok, emberek, benne van, hogy sav!!!


Kérdező, keress egy másik dokit.

2010. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!