Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Égő, csípő érzés a hüvelyemben...

Égő, csípő érzés a hüvelyemben, sárga folyás. Valami baci vagy gomba lehet? Kb.1 hétig nem tudok dokihoz menni. Mit használjak addig vagy szedjek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Probáld ki a Canesten kombi-t.Gyogyszertárban,recept nélkül kapható.Ez egy krém és azt hiszem 3db hüvelykup.Addig mig orvoshoz jutsz,segithet,ha meg nem hatna esetleg,akkor majd a doki kideriti ugyis hogy mi lehet.
2009. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Semmiképpen ne használd a Canestent, mert bár lehet, hogy egy fél napra enyhülnek a tüneteid, de sajnos a valódi problémát nem fogja tudni kezelni, sőt...


Amit tehetsz, hogy helyreállítsd a hüvelyflórád, ha bármi baj van: Vegyél egy bio! joghurtot vagy kefírt és 100%-os teafaolajat (ehelyett például jó a grapefruitmag-csepp is)

A legkisebb tampont mártsd bele a joghurtba és cseppents rá 3 csepp teafaolajat és helyezd fel kb 1 órára, minden nap 2x.

Ezen kívül, ne egyél cukros dolokat, (semmi édeset!) és a fehér kenyeret, tartósítószeres, színezékes, aromás ételeket próbáld meg kerülni.


Mivel kollégista voltam ezt a dolgot már nem egy emberrel próbáltattam ki és aki ezt betartotta, annak mindig bevált. Egy hét alatt teljesen rendbeteszi a hüvelyflórádat, ha az étkezésekre is odafigyelsz. És nagyon vigyázz, ne használj se intim törlőkendőt, se Canestent!

2009. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10:10es.Amit te leirtál az a candida,mivel szereti a cukrot és az élesztöt,ezért nem lehet édes dolgokat enni pl.Az élöflorás joghurt téma jo,azt volt szerencsém kiprobálni,viszont az se biztos hogy mindenkinek bejön.Canesten hüvelygombára van és a candida is az,tudtommal.Egy probát megér mindkettö.Joghurt olcsobb.
2009. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a canesten nekem sem ért semmit sem,me amugy is ha sokat használja az ember,hozzászokik és nem irtja ki a bacikat.
2009. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
A canesten combi igen is jóóó nekem bevált!!! Nagyon sokszor volt már gombám...mindent kipróbáltam de végül csak a canesten vált be.Már vagy egy éve tünetmentes vagyok... :P
2009. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

11:41-re

Az összes gomba (mint a candida is) szereti a savas közeget, amit legkönnyebben a cukorral érhetsz el, ebben a közegben nagyszerűen tud a gomba szaporodni. Az élesztő maga is egy gomba.


A Canestent azért nem ajánlom, mert bár van benne egy mesterséges gombaölőszer, de emellett sajos tele van olyan anyagokkal, amik a hüvelyflórát tönkreteszik. Sajnos a legtöbb gyógyszergyárak által előállított hüvelykrém, kúp stb ilyen. A cél, hogy minél többet fogyassz.

2009. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 8. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!