Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bevált módszerek az intim...

Bevált módszerek az intim irritáció és égő érzés ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálom röviden és tömören elmagyarázni kérdésem létrejöttének okát.


Október 21.én hagytam abba a Drovelis fogamzásgátló szedését, addig egy hónapi adagot szedtem be. Már a gyógyszer szedése közben is éreztem, hogy valami nem jó odalent, de nem fájt, csak éreztem, hogy valami nem kóser. Aztán elkezdtem érezni a libidócsökkenést is és dehidratáltnak éreztem a hüvelyem, viszont amióta abbahagytam a gyógyszer szedését, azóta szabadult el a pokol.

Kipirosodott a bőröm a csiklótól egészen a hüvelybemenetig. Felhívtam a nőgyógyászom, aki Primafucort kenőcsöt írt fel, 5 napig alkalmazzam.

Ezzel meg is vagyok, és a bőrőmnek újra normális színe van, a fájdalmas tüneteim kb. 2 napig enyhültek, azonban a csikló és a kisajkak tájékán újra jelentkezett az égő érzés, rosszabb, mint eddig volt.

Cickafarkteát iszom minden nap, mivel azt olvastam, segít helyreállítani a hormonzavart, amit a tabletta abbahagyása okoz. Ezen kívül kentem magam Cikatridina krémmel, az előbb említett Primafucort krémmel. Kipróbáltam a vagisan hüvelyhidratáló krémet is, ám arra nagyon rosszul reagált a bőröm. Ezeken kívül szintén Ck. és Micovag hüvelykúpot használtam, nemrég pedig vettem intim probiotikumot és Juvia hüvelyhidratáló gélt (ez nekem 2 éve nagyon bevált), ám most egyelőre semmi hatást nem érzek.

Voltak napok, amikor semmivel nem kentem magam, mert úgy gondoltam, lehet túl sok volt a kemikália, ám ettől sem lett jobb.

19.-én van időpontom nőgyógyászhoz, ám addig még nagyon sok idő hátravan, és az égő fájdalom néha olyan erős, hogy elaludni sem bírok, a mindennapjaimat teljesen megkeseríti.

Én úgy gondolom, mindennek köze van a tabihoz, és persze, a szervezetemnek és hormonháztartásomnak helyre kell állnia, azonban már kifogytam az ötletekből. Hüvelyi folyásom szerencsére nincs, a dokim azt mondta külső gombás fertőzésem lehet, de az erre javasolt kezelési kúra végeztével sem szűntek meg a panaszok.

Még egyszer kihangsúlyozom, csak a csiklónál és a kisajkaknál érzem a fájdalmat.

19/L

Ha valaki esetleg járt már ugyanebben a cipőben, kérem, ossza meg, mi az ami segített a regeneráció folyamatában. :)



2022. dec. 8. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Jobban lettél azóta? Mi segített?
2023. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!