Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem esek teherbe?

Miért nem esek teherbe?

Figyelt kérdés

Több mint két éve próbálok sikertelenül teherbe esni. Egy év próbálkozás után kivizsgáltattuk magunkat, ahol kiderült, hogy magas a prolaktinom (1500 körül), idén áprilisra lement normál szintre (200 körül), de azóta se sikerült :( Férjem spermiogrammja rendben van, voltam átjárhatósági vizsgálaton, teljes hormonképen, peteérés követésen, véralvadási zavar vizsgálaton, de minden negatív. Pár hónapja stimulált ciklust csinálunk, ott az első alkalommal volt egy másfél hétig tartó "kémiai" terhességem, de azóta is semmi. Jövő év elején inszeminációt beszéltünk az orvosommal, de őszintén nem tudom az miben lenne több, mint a normál próbálkozás...

Volt valaki közületek akinek nehezen jött össze, pedig minden normális volt?

Egyikünk se cigizik/iszik, alapvetően egészségesen élünk. Köszi! 26/F



2022. dec. 11. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
"Köszi! 26/F" Bocsi a trollkodásért, de Magyarországon nem szülhetnek a férfiak. Ahhoz Brüsszelbe kell költözni.
2022. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocs :D Valamiért az volt bennem, hogy a female miatt így szokás :D
2022. dec. 11. 16:21
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Endokrinológia kivizsgálás, pajzsmirigy, terheléses cukor? Van egyáltalán peteérésed?
2022. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Endokrinologia, pajzsmirigy megvolt, terheléses cukor még nem, de azt mondták, hogy az éhgyomri cukrom rendben van. Peteérés követés megvolt.
2022. dec. 11. 16:53
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Nyilván valami olyan "összeférhetetlenség" van, aminek az orvosi oka tisztázatlan. Az ilyen esetek előfordulása tudomásom szerint 20-25%.
2022. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok.. Azért is írtam hogy esetleg van e tapasztalat h mi volt másnak a megoldás (vizsgálat, kezelés stb)
2022. dec. 11. 20:12
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
11%
Ezt bízd at ottani biológusokra, teljesen más az inszem., úgy könnyebben beágyazódik úgy tudom, de rendben lesz, ne izgulj.
2022. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Unokatesóméknak 15 éven keresztül nem lett természetes úton baba. Egészségesek, csak annyira rágölcsöltek (főleg a nő), hogy nem tapadt meg az embrió, csak beültetéssel.


Aztán elmentek valami random egzotikus utazásra, és ott teherbe esett a csaj (nem volt feszkó, csak lazultak, kiszakadtak a munkából, a hajtásból...).

2022. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

De létezik anatómiai összeférhetetlenség is, amikor szervileg a pénisz-hüvely-minden passzol, de a spermium már nem jut el életképesen a petesejtig.


Ez létező dolog, de nagyon-nagyon ritka. Az ilyen párok sohasem tudnak természetes úton gyereket vállalni.

2022. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Igen, sajnos létezik olyan is, hogy a nőnél valamiért spermium ellenanyagok termelődnek, ezért pl. lombiknál néznek mindenféle immunológiai faktort.
2022. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!