Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okozhatja a fogamzásgátló?

Okozhatja a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van és olvasgattam is de azok régiek és kíváncsi lennék most mit gondoltok.


A hízás és a nagyobb étvágy igen megfigyelhető és ezt egyértelműnek is tartom hogy a gyógyszertől lehet, valamint a csúnya arcbőr főleg mielőtt "megjön".

Amire viszont kíváncsi lennék, hogy vajon a fogamzásgátló okozhatja e a "személyiségem megváltozását "? Azt vettem észre (és a környezetem is mondja) hogy sokkal ingerlékenyebb vagyok a gyógyszer szedése óta. Sokkal könnyebben elsírom magam mindenen, magam alatt vagyok rengetegszer sokszor ok nélkül és tényleg mintha nem is én lennék.


A másik pedig a szexuális életem és a libidom. Egyenlő a 0-val..

És félek hogy a 2.5 éves kapcsolatom rá fog erre menni.

Teljesen lecsökkent, ahhoz képest hogy régen napi 3x 4x is volt ra alkalom...

Kívánni is kívánom a párom néha de egyszerűen olyan száraz vagyok mint egy darab fa.


A menstruációm ugyanolyan fájdalmas és erős mint előtte.


Mit gondoltok, lehet a gyógyszer?



2022. dec. 16. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Lehet.
2022. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Igen, az általad említett mellékhatások a tablettában lévő progrszterinnek tudható be, főleg, ha már régóta szeded.

Wz a hormon okozza a:

- Só és ebből adodó vízvisszatartást és súlygyarapodást. Később ödémáid is kialakulhatnak és ugye az ösztrogén meg a vénás trombózis esélyét növeli meg.

- Hosszú távú használat mellett pedig elnyomja a libidót is. Ez azért van, mert a progeszteron ugye blokkolja az ovulációt. Ilyenkor és előtte általában a legmagasabb a libidó a nőkben. Gondolj csak bele, ha ezt teljesen kiiktatod, még jó, hogy elmegy ettől a kedved. A szexxel pedig az a baj, hogy ahhoz, hogy igazán élvezd és jól essen kell hozzá a kedv és a vágy. Szóval ez is egyértelműen ennek a számlájára írható.

- a fájdalmas menstruációhoz nincs igazán köze, a méhösszehúzódást prosztaglandinok irányítják. Ezeknek előanyaga az Arachidon sav, ami akkor nő meg a szervezetedben, ha sok napraforgó olajat, vagy más omega -6-ban gazdag dolgot eszel. Az ilyen tüneteken segíthet a TÉNÉ, ha nyitott vagy rá.

- Az, hogy az endometriumod mennyire épül fel előtte, azt az ösztrogén szabályozza. Hormonális fogamzásgátlásnál az erős vérzés (tehát mondjuk 2-3 óránként muszály betétet cserélned) nem igazán szokott gond lenni. A "withdrawal bleeding" általában enyhébb és rövidebb, mint a rendes fiziológiás.

- Az ingerlékenység normálisan a premenstruációs szakasszal hozható összefüggésbe, amikor is lecsökken az ösztrogén és progeszteron szint. Elképzelhető, hogy a fogamzásgátló okoz ilyen jellegű zavart. Egyébként csökkenti a cink ée B-vitaminok felszívódását is, amik elég fontosak az idegrendszer kiegyensúlyozott működéséhez.

Érdemes ezeket szuplementálnod a kúra alatt.


- Gyógyszerész vagyok.

2022. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Ja igen, még annyi, hogy a progeszteron növeli a bazális metabolizmust, MINIMÁLISAN, így elképzelhető, hogy emiatt nő az étvágy. De alapvetően inkább a mineralkortikoid hatásnak tudható be a súlygyarapodás, szóval inkább vízvisszatartás lesz az.


Egyébként, ha ennyire megnyomorít a fogamzásgátló, akkor én a helyedben inkább valami hormonmentes megoldást választanék.

- óvszer

- Pharmatex spermicid hüvelykúp

- "spirál", ami rézbevonatos és nem hormonalapú.

- Illetve egyébként más gyógyszerformákkal is lehet próbálkozni, pl. a tapasztalonálaz elnyújtott leadás miatt nem annyira jellemzőek ezek a tünetek.

2022. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanígy voltam én is, mint te. Hízás, ingerlékenység, tiszta pattanásos fej. Vagy védekezz másképp, vagy másik gyógyszert szedj.
2022. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Igen okozhatja nekem is okozott

Sokkal ingerültebb vagyok tőle

2022. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Hajaj, nemcsak okozhatja, de okozza is. Mindenféle hormonnak hatása van az érzelmi, hangulati életre. Nem véletlen, hogy bármiféle gyógyszer esetében ki kell tapasztalni az egyedi adagolást. Jelen esetben talán másfajta gyógyszercsoportra kellene áttérni, ha már nem lehet megmaradni a jó öreg gumióvszernél. Az egyéni érzékenység olyan különböző lehet, hogy egyeseknél nem is ajánlott hormonális fogamzásgátló használata (a gyógyszergyártók nagy bánatára).
2022. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Pontosan mi az a szer amit szedsz?

Mikba hatóanyagok? Így alaposabban megérthejük az okokat.

Általában a fogamzásgátlók, a mini-pill-ken kívül ösztrogént és progeszteront tartalmaznak.

- az ösztrogén esetében nem igazán vannak opciók, csak 1-2 és inkább a formula az ami meghatározza mennyire járul hozzá a mellékhatásokhoz.

- a progeszteron esetén, azonban elég sokféle derivált áll lehetőségre. Ha megtaláod a jó kombót, akkor az már félsiker.

Pl. Az egyik legígéretesebb most a piacon a Drospirenon. Ez nem okoz vízvisszatartást és súlygyarapodást.

2022. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!