Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt okozhatja a fogamzásgátló?

Ezt okozhatja a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

9 napja kezdtem el szedni életem első fogamzásgátlóját. Régebben is refluxos voltam, nem szedek rá külön gyógyszert, inkább az étrendemre szoktam figyelni. Azonban kb. Az 5.tabletta óta érzem hogy rengeteg a savam; gombócérzés a torokban, ha lefekszem érzem azt a maró érzést a torkomban. És ezt minden nap, már nagyon zavar.


Ez lehet a gyógyszertől? Érdemes váltani vagy első hónapokban ez normális?


21/L



2022. febr. 9. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem hinném, hogy a tabletta okozna ilyesmit.
2022. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg a tabletta bevonata okozhatja.
2022. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehetséges :(


Illetve észrevettem, hogy egyfolytában éhes vagyok, eszek és rá kb fél órával újra farkaséhes vagyok. És borzasztóan ingerült is.. Ezt is csak a tablettának tudom tulajdonítani :(.

Gondolkodtam, hogy jelzem az orvosomnak, de lehet, hogy még túl korai lenne, de nem tudom; hogy ezek normálisak e függetlenül attól, hogy kicsit több, mint 1 hete szedem. :(

2022. febr. 9. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Amikor először szedtem fogamzásgátlót nekem is előjött ez az ingerültség, nagyon rossz volt. Én már végleg abbahagytam a gyógyszert, de ha újra ebben a helyzetben lennék, akkor jelezném az orvosnak és megkérném, hogy adjon másikat, hátha az jobban beválik.
2022. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Várj vele, meg kell szoknia a szervezetednek. Mesterségesen viszed be a hormont ez ilyenkor felboríthat sok mindent.

Legalább másfél-2 hónap kell de lehet 3 is.

Ha nem jó tőle a gyomrod akkor szedj mellé gyomorvédőt. Én Noacidot szoktam, ez vényköteles.

2022. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy 5-ös írja: meg kell szoknia a szervezetnek a tablettát, ez kb. 2-3 hónap. Ha folyton váltogatod, azzal felborítod a szervezetedet, és nem lesz ideje alkalmazkodni az új helyzethez.
2022. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknod, addig meg szívsz. Sajnos ez van.
2022. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!