Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt a fogamzásgátló okozhatja...

Ezt a fogamzásgátló okozhatja vagy hormonproblémám lehet?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek évek óta. Az feltűnt, hogy a ciklus közepén, amikor körülbelül az ovulációm lenne, akkor közti vérzésem van. Úgy olvastam, hogy ez a gyógyszer miatt előfordulhat, nem kell aggódni. Viszont a menstruációt megelőző héten is bármikor előfordul nálam ilyen, most valamiért jobban fel is tűnt a dolog, hogy miért pecsételgetek ugyan. 2 hét múlva megyek nőgyógyászhoz. Nem olyan régen voltam rákszűrésen, mindent rendben találtak. Van méhszájsebem, nem tudom mennyire függ össze ezzel. A héten voltam hormonvizsgálaton, tulajdonképpen csak pajzsmirigy hormonokat és prolaktint néztek, a fogitabi miatt mást nem tudnak, minden értékem referenciaértéken belül van. Azért néztek prolaktint, mert tejcsorgásom van, vagyis nyomásra van egy kis gombostűfejnyi tejem, az sem mindig, de azért tudom, hogy nem normális. Lehet, hogy csak a hormonjaim borultak meg? Vagy valami bajom lehet?

23/L


2021. júl. 8. 07:58
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem hagyd abba a fogamzásgátlót.

Ha magas a prolaktin szinted arra úgyis adnak hormont de nem fogamzásgátlót.

Bár én nem szednék egyáltalán fog.gátlót.

2021. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!