Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen és fájdalmas a...

Rendszertelen és fájdalmas a menstruációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves koromban jött meg először, most 16 vagyok. Azóta rendszertelen, 2-3 hónapokat kihagy. Amikor megvan elviselhetetlen alhasi görcs és fejfájás gyötör. Az utolsó vérzésem 2022.október 10-én volt. 2022.december 28-a óta minden nap erős alhasi görcsöm van és migrénes fejfájásom, de a vérzés sehol. Kezd aggasztani, hogy sose pontos a menzeszem és hogy ilyen erős fájdalmakat tapasztalok. Nem élek nemi életet, nincs semmi káros szenvedélyem, ami befolyásolhatná a ciklusomat. Felmerült bennem, hogy el kéne mennem nőgyógyászhoz, de édesanyám azt mondta, hogy ezért nem visz el. Mit tegyek? Túlreagálom és beleképzelek többet ebbe a helyzetbe vagy jogosan vannak aggályaim?

2023. jan. 4. 03:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
A rendszertelenség ilyen korban még normális, de az erős fájdalom nem, azt mindenképp ki kell vizsgáltatni. Anyád jó nagy barom és felelőtlen.
2023. jan. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is néha-néha rendszertelen, én 15 vagyok most, de nekem sosem szokott görcsölni a hasam. Menjetek el nőgyógyászhoz.
2023. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Ez még belefér, ez ilyen is tud lenni.
2023. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sajnálom hogy anyukád nem veszi ezt komolyan. Valahogy muszáj lenne elmenned nőgyógyászhoz. Ráadásul szerintem magándokihoz, mert (az én tapasztalataim szerint) ők jobban foglalkoznak az emberrel.
2023. jan. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Rendszeresen 2-3 hónap kihagyás még a te korodban SEM normális, és már rég orvoshoz kellett volna menned.


Kellemetlen, de muszáj, mert a hormonháztartásod nem teljesen oké.

2023. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Túldramatizáljátok... 16 éves.
2023. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukám elvisz dokihoz, mert tegnap napközben összeestem az alhasi görcsök miatt
2023. jan. 8. 02:53
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Na, te szegény ... szűzen nőgyógyászhoz ...
2023. jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
#5 tizenéves koromban nekem is volt, hogy hónapok kimaradtak, huszonéves koromra meg szépen beállt a havim. Néha van, hogy késik, de minden hónapban megjön. Nem kell ezt túldramatizálni, tinikorban még semmi bajt nem jelent, ha rendszertelen, persze ettől függetlenül a rendszeres nőgyógyászati vizit ilyen korban is fontos.
2023. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9

Tizenéves korban semmi sem indokolja a rendszeres nőgyógyászati vizitet.

2023. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!