Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szoptathatok bartholin mirigy...

Szoptathatok bartholin mirigy tályoggal?

Figyelt kérdés

Jövő hét közepén jutok el orvoshoz majd, addig jegelem, de nagyon fáj. Már az ágyéki nyirokcsomó is begyulladt, az is fáj. Egyelőre csak jegelni merem.

Antibiotikum fog kelleni, illetve antibiotikum tartalmú krémmel szoktak kezelni de most nem merem használni, mert betegtájékoztató nem ajánlja.

E lactantia oldal alacsony rizikójúnak írja a gentamicint.

Maga a betegség gondolom nem akadályozza a szoptatást, de tudnak adni majd olyan antibiotikumot amit lehet szoptatás mellett szedni? (Ami itthon van azt szintén nem ajánlják de az még az e lactantián sincs fenn).


2023. jan. 6. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Bartholin tályogra legtöbb esetben nem kell antibiotikum, hanem meg kell nyitni. De ha kell, nyilván van egy rakás féle, ami szedhető szoptatás alatt is...De mondjuk ha valóban tályog, nem is értem miért akarsz jövő hét közepéig ülni rajta, miért nem mész el vele a nőgyógyászati ügyeletre...
2023. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%
Férfiként kérdem, azt nem simán csak műtik? Én úgy tudom, hogy csak utána kell majd gyógyszer, és akkor a doki olyat ad majd, amivel mehet a tejed.
2023. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem.100/100 alkalommal antibiot írtak rá és jegelést. Csak akkor tárják fel ha elég nagy, de annak sincs értelme mert kiújul. Azért nem megyek ügyeletre mert nem tudok kisbabával órákat várni. Illetve van egy dokim aki leszívja.

Csak a mirigy eltávolító műtétnek van értelme de azt nem szívesen csinálják, illetve magánban igen 200 ezer körül.

2023. jan. 7. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!