Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a pánik rohamjaimat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 3 hónapban egy rohamom se volt,nagyon jól voltam mentálisan,de a napokban megint előjönnek. Van amikor egy fél percig van amikor több percig is eltart,de akkor azok a leghosszabb percek az életemben.

Nem az a célom,hogy örökkre eltüntessem őket,mert szerintem az lehetetlen,de ha esetleg van rá valami módszer,hogy amikor előjön akkor hogy tudjam a leghamarabb legnyugtatni magam. Esetleg,ha van valami gyógyszer amit recept nélkül is lehet kérni,de inkább olyan módszerek érdekelnek amikhez a gyógyszer nem szükséges.

Aki tud segíteni annak nagyon köszönöm szépen :).



2020. jún. 16. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En is ezzel kuzdok. A legjobb tanacs, amit valaha kaptam "ha radtor a panik, ne panikolj!". Fejben probalj nyugodt maradni, attol fuggetlenul, hogy tombolnak benned a stresszhormonok. Az a legrosszabb ebben a betegsegben, allapotban, hogy sajat magat gerjesztik a tunetek es a felelem taplalja. Ha megprobalod mas szemszogbol nezni ezt, megprobalsz nem felni tole, akkor szepen lassan enyhulni, majd idovel meg fognak szunni a tunetek.
2020. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokat tudok ebben segíteni, szinte már azt mondhatom volt pánikbeteg vagyok(: és nem jártam szakemberhez.


Amit közben jó tenni, illetve kúraszerűen: citromfű teát én imádtam lefekvés előtt főleg, nekem segített. Wörischoffener Nervenpflege DM-ben lehet kapni nekem bejött. Magnézium B vitamin komplex. Nekem alvással sok gondom volt, akkor ezeket a kombókat nyomtam, plusz levendula illóolaj akár párnára csepegtetve is jó egy keveset.


Ha nappal rámtört, nekem szinte mindig egyedüllétben szokott. Olyankor ha fura ha nem, beszélek magamhoz, hogy nyugi nincs semmi gond, ez megint csak ugyanaz, az agyad csinálja semmi bajod nem lehet. Ezt mindig hajtogasd, hogy nem lehet bajod! Nem lehet belehalni, butaság! Ha úgy volt felhívtam egy barátnőm/anyum/párom dumálni és egyből jobb lett. Légzőgyakorlat is nagyon jó, lassan be, lassan ki én 4-5 másodpercig szoktam számolni. És közben mondom a szokásos dolgaim. Figyelemelterelés nálam top1. Ha nem otthon vagyok, telón valami jó app pl szókereső :D amúgy meg valami játék gépen, vagy egy jó videó ami pozitív lehetőleg. Volt hogy csak úgy nekiálltam sminkelni, körmöt csinálni lényeg hogy kösd le magad.

2020. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen,félelem alapon van. Magától nem félek a dologtól,igazából semlegesen gondolok rá,de van amikor hirtelen rámtör az a borzasztó félelem.
2020. jún. 16. 22:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van még vagy itt valakinek írj nyugodtan!
2020. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A pánikban az a fura, hogy így tudat alatt kijöhet indokolatlanul. Nekem is úgy volt.
2020. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első jókat írt. A pánik az egy indokolatlanul eltúlzott félelem, ami egy adrenalin fröccsöt nyom a vérbe. Ettől vannak a fizikai tünetek, és a menekülhetnék. Lelkileg nyugodtnak kell maradni, és csak hagyni, hogy átmenjen rajtad. Jót tesz minden, ami kiégeti az adrenalint (sport, séta, torna, fekvőtámasz, futás, ha van rá mód). Jót tesz, a figyelem elterelés: dúdolás, számolgatás, pakolászás. Ha leeső vércukor okoz pánikot, akkor cukros üdítőt kell inni, vagy enni egy csokit, bármit. Továbbá lehet csökkenteni a pánik kialakulásának esélyét: relaxálás, meditálás, hasi légzés, bátorító önközlések. Ezeket nem a pánik alatt kell csinálni, hanem előtte, és napi szinten. Millió könyv, cikk, stb van a témáról, érdemes ezeket olvasgatni, és megérteni, hogy pontosan mi is a pánik. Extrém vészhelyzetben/előtte segíthet ha bedobsz egy feles konyakot. Persze vigyázni kell, nehogy alkoholista legyél.
2020. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#2 köszi szépen :) nekem kb. mindig éjjel tör rám,amielőtt aludni szeretnék. egyszer olvastam,hogy az is segít,ha egy tárgyra gondolok és azt próbálom körülírni,hogy milyen anyagú,színű stb. de nekem ez nem vált be. sajnos nagyon nehezem tudom lekötni magam ilyen szituációkor,mert a gondolataim mindig affelé nyúlnak. sokszor akkor is rámtör amikor társaságban vagyok,az a legrosszabb. de,ha következőkör előjön akkor megpróbálok valami játékkal játszani a telómon,mert az legtöbbször leköt :)
2020. jún. 16. 22:28
 8/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom aktuális e még, de azért válaszolok. Nekem az segített, hogy az érzékszervreimre figyeltem, milyen hangokat hallok,mikeket látok hasonló.
2020. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek aki írt! mostonába sokkal kevesebb rohamom van,szinte semmi se :) az elmúlt 1 hétben nem is volt. remélem ez így fog menni tovább is,a figyelemelterelés elég jól bevált.
2020. júl. 5. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!