Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kaphattam el a HPVt?...

Hogyan kaphattam el a HPVt? Miért nem gyógyulok meg?

Figyelt kérdés

Alacsony és magas kockázatút is diagnosztizáltak nálam kb egy éve. Nincsen tünetem. A rákszűrés enyhe laphám elváltozást mutatott, ezért kértek hpv tesztet. Akkor már volt párom fél éve. Egyből arra gondoltam tőle kaptam el, mert azelőtt sosem volt ilyenem. Az orvos szerint wc ülőkétől is el lehet kapni. Unokatesóm és párom huga is hpvs és ráültem náluk a wcre.

Papilocaret használtam, cinket és szelént szedek az orvos javaslatára. Az orvosom egy igazi bunkó, semmit nem mondott el erről az egészről kb, csak mikor közölte hogy megint pozitív a teszt mondta hogy pénzkidobás volt amit felírt mert nem segített.

Azt vettem észre hogy azóta a páromat okolom érte, ami tudom hogy nem jó.

Szeretnék megszabadulni ettől.


2023. jan. 9. 06:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és megkaptam az oltásokat 7. osztályos koromban. 21/L
2023. jan. 9. 06:20
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak pár évig véd az oltás, úgy olvastam. Talán 3-5 évig.
2023. jan. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

A párod is simán hordozhatja, csak férfiaknál sokszor semmilyen tünete nincs.

Mivel fiatal vagy, nagy valószínűséggel le fogod győzni. Figyelj oda nagyon a higiéniára és erősítsd az immunrendszered. Esetleg keress egy normális orvost.

2023. jan. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De már egy éve tart. Az immunrendszerem erősítem és nálam nincs gond a higiéniával.

Sokkal inkább a kétségbeesés.

2023. jan. 9. 07:43
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Hát biztos nem a WC-ről kaptad el….
2023. jan. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért biztos hogy nem onnan? Az orvos azt mondta szűz lány is lehet hpvs. Tehát terjedhet közvetett módon is ezek szerint.
2023. jan. 9. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Magas kockázatú HPV-t nem nagyon szoktak elkapni szexuális úton kívül. Szemölcsöt okozót persze el lehet kapni egy edzőteremben is, de ezek jóindulatúak.
2023. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, csak marha ritka. Elsősorban szexuális úton terjed.
2023. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kaphattad el a WC-ülőkéről, mert a HR HPV szoros bőr-bőr vagy nyálkahártya kontakt útján terjed és csak helyileg fertőz, tehát a HPV-nek követlenül a méhszájaddal kellett érintkeznie, ami szexuális kontaktot jelent a LR HPV is szoros kontakt útján fertőz és ez okoz szemölcsöket, maguk a szemölcsök fertőznek).

Tudni kellene, hogy melyik típusú oltást kaptad és most melyik törzsre vagy pozitív. A régebbi oltások még jóval kevesebb törzs ellen védenek (LR ellen szinte egyáltalán nem, csak a leggyakoribb HR törzsek ellen, ma már a Gardasil 9 szinte mindent kivéd).

Valószínűleg azért nem gyógyulsz meg, mert a párod folyamatosan visszafertőz, ping-pong effektus.

2023. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!