Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy-alulműködés és...

Pajzsmirigy-alulműködés és inzulinrezisztencia együtt mennyire súlyos, ha fiatal vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, azt régóta tudom, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, bár számomra ezt elég nehéz volt elfogadni, mert láthatóan minden ok nélkül, "csak úgy lett", és nem igazán akartam beletörődni, hogy akkor innentől kezdve egész életemben gyógyszert kell szednem. Sokféle endokrinológusnál voltam, mert egyik jobban xart az egészbe, mint a másik, és most egy magánklinikán találtam egy orvost, aki legalább szimpatikus, és alaposabbnak tűnik, elküldött inzulinrezisztencia vizsgálatra, mivel azt mondta, ő mindig megnézeti ezt a pajzsmirigyesekkel, és most kiderült, hogy ilyenem is van.


Őszintén szólva eléggé elkeseredtem, mert amiket olvastam erről az nem túl szimpatikus. Sportember vagyok, mindig is edzettem, egész kicsi koromtól kezdve, bár az étrendre nem figyeltem ilyen szigorúan, mint ahogy ez a betegség megköveteli, de szerencsére nem voltam sose édesszájú.


Szerintetek ha a jövőben betartok minden diétára vonatkozó előírást, akkor azért élhetek "maximális" életet? Szóval lehetek újra vékony (jelenleg 69kg vagyok 167 centihez, tavaly híztam meg 75kg-ra, mert abbahagytam a sportot egy időre, azóta igyekszem lefogyni) és úgy alapvetően lehet minden rendben, nem leszek cukorbeteg, stb?


Gyereket még nem is akarok, de arról is olvastam, mennyire komplikált, szóval nagyon el vagyok keseredve, hogy miért pont az én testem ilyen csődtömeg ilyen téren... Valaki tudna mondani valami biztatót?


2016. jan. 31. 13:38
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Ezzel a betegséggel teljes életet lehet élni!

Aggodalomra semmi ok.

HA találsz egy olyan orvost, aki tisztességesen veled van, és segít ezeket kezelni.

Nálam tavaly májusban derült fény a Hashimoto Thyreoiditisre. Azóta szedem a hormonokat, de az állapotom egyre elkeserítőbb. Ennek oka nagyjából az, hogy az orvosom szarik az egészre...

2016. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia, elkeseredésre semmi ok!! :-) Ha visszagondolok, az én reakcióm is kb. ugyanez volt mint a tiéd. Hogy történhet ez velem? Nálunk a családban mindenki egészséges, senkinek sincs ilyen problémája, nem is vagyok elhízva (50kg 165cm)...miért? ...és akkor elkezdtem a diétát, a sportot. Gyógyszert az orvosom szerint nem kell szednem. Aztán igazából rájöttem, hogy sokkal jobban érzem magam így. A vércukorszintem egyenletes a nap folyamán, soha nincs "meghalok az éhségtől" érzetem, az emésztésem is jobban működik, bőröm is szépül, a hajproblémám is megszűnőben van, nagyon finomakat eszek és amennyi elő van írva, az pont elég. Szerintem mindenkinek így kellene étkeznie. A finomított alapanyagokból készülő termékeket abszolút nem kívánom már, mert tudom, hogy számomra egészségtelenek. Folyadékként csak vizet és gyógyteát iszom (mikor milyet) és teljesen jól elvagyok velük :-) Szóval most már úgy gondolom, hogy ha nincs ez az állapot, eszembe nem jut soha így élni, pedig biztos vagyok benne, hogy ezzel az életmóddal sokkal de sokkal egészségesebb életet lehet élni. Úgyhogy aggodalomra nincs ok, ha tudok, szívesen segítek :-)
2016. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nálad is fiatalabban lettem PMA-s (20éves lettem amikor igazolták) minden ok nélkül (fél kukoricacső vagyok, magas koleszterinnel, most már PCO gyanúval..).

De abszolút együtt élhető betegség, ha találsz egy jó dokit (ez a nehezebb része) akkor nincs gond.

Ha szeretnél beszélgetni, nagyon szívesen megosztom a tapasztalatokat stb, bármi!! :)

2016. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!