Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos inzulinrezisztencia...

Súlyos inzulinrezisztencia (prediabétesz) esetén milyen mozgás ajánlott? Ti mit sportoltok és mennyit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincs, de barátnőmnek 20 perces HIIT-et mondott az orvos. Magyarán 30 másodpercig amennyire csak tudod olyan gyorsan/erősen csinálod a sportot (pl sprint) és utána 30 másodpercig meg lazán (kocogás). Lehet futni, biciklizni, elliptikus gépezni, ugrálni. Youtube-on van nagyon sok videó.


Ha sok rajtad a túl súly, akkor inkább kímélőbb dolgokat válassz, mint a bicikli, az elliptikus gép vagy pedig keress rá, hogy "low impact HIIT exercise" a youtube-on.


Ő napi egyszer ezt csinálja.

2021. máj. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utánanézek. Nekem pont arra kell figyelnem, hogy semmiképp ne fogyjak, mert brutál sovány vagyok.
2021. máj. 21. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Új egészséges sejtekre van szükséged. Ilyeneket jellemzően súlyzós edzéssel lehet szerezni.
2021. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!