Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphatom a HPV vírust,...

Elkaphatom a HPV vírust, lehet méhnyakrákom?

Figyelt kérdés
Életem során eddig egy szexuális partnerem volt, ő neki is én voltam az első. Így is van akár egy minimális esély is arra, hogy elkaptam/elkapjam a HPV vírust? Érdemes így is rendszeresen szűrésre járni?

2023. jan. 19. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Szűrésre érdemes járni. Nem tudjuk hogy ellaptaf vagy nem.
2023. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
Nem csak a vírustól lehet méhnyakrákod. Millió meg egy nő jár évente szűrésre, aki monogám kapcsolatban él
2023. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

Azért a méhnyakrák legtöbb esetben a HPV-től alakul ki. Mivel neki is te voltál az első, nem tartom valószínűnek, hogy elkaptad. Illetve ugye nagyon sok fajtája van ennek a vírusnak, élete során a legtöbb ember találkozik vele, de fiatalabb korban nagyobb eséllyel győzi le az immunrendszer.

Szűrésre ettől függetlenül érdemes évente elmenni, mert más probléma attól még adódhat.

2023. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
HPV-t egy vécéülőkétől vagy a strandon is elkaphatsz. Szűrésre mindenképpen érdemes menni.
2023. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem elsősorban attól alakul ki. Azért h.lyeségeket ne terjesszünk már
2023. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%
5-ös, ezt az én kommentemre írtad? (4-es vagyok) Mert ha igen, akkor: [link]
2023. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Gyakorlatilag nulla az esélye, hogy így hpv-d legyen. Évente amúgy is teljesen felesleges járni (3 év a hivatalos ajánlás), de ilyen kedvező helyzetben én biztosan nem járnék.
2023. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda hiteles forrást sikerült ideböffenteni :D meg is érdemli, aki ezeket elhiszi. Ne járjatok szűrésre onnantól, hogy férjhez mentetek, hisz minek. Jah persze, a strandról szeditek össze a vírust, hisz csak is attól lehet méhnyakrákot kapni :) atya ég
2023. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

8# Te miről beszélsz? Miért nem hiteles forrás egy orvos honlapja? Igen, tudom, bőrgyógyász, de úgy van az államiban is, hogy bőr-és nemibeteg gondozó. Ha szerinted hülyeséget írnak, akkor náluk reklamálj.


Másfelől meg ki a csuda mondta, hogy ne menjen/menjünk szűrésre vagy hogy a strandról szedjük össze csak? Mert én nem. Pont ellenkezőleg, azt írtam lényegében (még mindig a 4-es ill. 6-os), hogy attól, hogy csak egy szexuális partnere volt és mindketten elsők voltak a másiknak, még nyugodtan elkaphatja, mert például nem csak nemi úton kapható el, és idézem magamat "Szűrésre mindenképpen érdemes menni." Az, hogy a 7-es közben miket írt, arról nem tehetek.

2023. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

“ Azért a méhnyakrák legtöbb esetben a HPV-től alakul ki.”


Ezzel gyakorlatilag azt sugalltad neki, hogy felesleges, oedig csak szimplán ordas nagy tévedés ez és felelőtlenség ilyet leírni

2023. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!