Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphatom a HPV vírust,...

Elkaphatom a HPV vírust, lehet méhnyakrákom?

Figyelt kérdés
Életem során eddig egy szexuális partnerem volt, ő neki is én voltam az első. Így is van akár egy minimális esély is arra, hogy elkaptam/elkapjam a HPV vírust? Érdemes így is rendszeresen szűrésre járni?

2023. jan. 19. 11:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

a méhnyakrák zömmel a hpv (16,18) miatt van, de ez sem 100%, ezért kell a szűrés.


hpv bőrről bőrre (kontakt) terjed, bizonyos nőgyógyászok szerint simán átvihető törölközővel vagy "koszos" kézzel (ujjazás) is.


a hpv csókkal simán terjed, utána egy laza nyalakodással már bent is a körforgásban (ping pong effekt) a buli.



nyilvános vécén soha nem ülhet le a nő, férfi se, és a férfi pisilés előtt is mosson kezet! (halom mocsok van a kilincseken is)

2023. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem, még mindig nem attól van a legtöbb esetben. Nem szégyen àm utàna olvasni a témának
2023. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
21%

"A méhnyakrákot a humán papillomavírus (HPV) okozza, amely elsősorban nemi érintkezés útján jut a szervezetbe, de kézzel is átvihető, azaz fertőzött eszközök, használati tárgyak is közvetíthetik. Sajnos az óvszer használata nem védi meg teljesen a nőket a HPV-fertőzéstől, mivel a vírus nem kizárólag a közösüléssel, hanem az intim testrészek bőrfelületének érintkezésével is terjed.


A HPV-nek körülbelül 100 különféle típusát ismerjük, de ezek közül csak körülbelül 15 okoz méhnyakrákot. Két rákkeltő vírustípus (16-os és 18-as) együtt a világszerte előforduló összes méhnyakrákos eset több, mint 70 százalékáért felelős."


"A méhnyakrák kialakulásában számos tényező szerepet játszik: korán kezdett nemi élet, sok partner, rossz szociális viszonyok, sok szülés, abortusz, alultápláltság, gyulladás, dohányzás, rossz hygienés körülmények, Human Papilloma Virus (HPV). A méhnyakrák kialakulásában legnagyobb szerepe a humán papillomavírus bizonyos típusainak (HPV 16, 18, 31, 33, 45) van. A daganatosan elfajult szövetek 80-90 százalékában kimutatható e vírus."



bizony nem csak hpv, de röhej, hogy nőgyógyászok véleménye se egyértelmű. olvashatnának ők is...

2023. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda forrád, azta mindenit. Dr. Szomszéd Marikátóp van?
2023. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!