Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méh eltávolítás után szükséges...

Méh eltávolítás után szükséges valamilyen éves kontroll?

Figyelt kérdés
Édesanyám méhét eltávolították 5 éve, a petefészkei megmaradtak. A nőgyógyásza azt mondta neki,hogy nincs semmi teendő. Azóta nem volt édesanyám szűrővizsgálaton,de sokat fáj az alhasa. Amikor jelzi ezt az orvosnak minden alkalommal ír neki valami antibiotikumot vagy urológiára küldi. Ilyen van,hogy nem kell kontrollálni vagy ultrahangozni?
2023. jan. 23. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Magánba se ment el uh-ra? Szerintem foglalj neki egy időpontot,és menjen el uh-ra.
2023. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy annyira rajong ezért az orvosért,hogy bármit mondhatok neki nem érdekli. Az orvos tudja.. .
2023. jan. 24. 07:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi lett anyukáddal? Jobban van?
2023. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésed. Szerencsére teljesen jól van. Sajnos a hüvely fala volt begyulladva teljesen fent,amire csak hüvelykúpos kezelés hatott végül. Sikerült elvinnem a saját orvosomhoz. Azóta minden rendben van szerencsére és évente azért mennie kell kontrollra,hogy a petefészkei legyenek ellenőriztetve. :)
2023. okt. 20. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Az éves kontroll minden nőnek kell, főleg anyukád korában. Nekem metaplasia miatt félévente kell citológia, pedig a húszas éveimben járok, de volt már többféle nőgyógyászati gyulladásom, felfázás... nekem csak a dièta segít, ami rendben tartja a hüvelyflórám.


Sajnos menopauza környékén ill. Utána hajlamosabbá válnak a nők a fertőzésekre is.


Én már pár hónappal az első menzeszem után összeszedtem egy cisztát, annyira fájt, hogy azt hittük vakbélgyulladásom van, de nem az volt. :/ Utána meg évente 1x felfázom. Nem a szex az oka, nagyon későn kezdtem a nemi életem és a problémáim nem lettek sűrűbbek mint előtte.


Úgyhogy sajnos bármennyire is egészséges a nőiség szempontjából élete során egy nő, akkor is kellenek az éves szűrések...


Nálam egy magándokinál derült ki, hogy mindenek mellett méhsövényem van és felmerült bennem a gyanú, hogy lehetséges, hogy a problémáim is részben emiatt alakultak ki, vagy erősödtek fel olykor. Kell még egy vizsgálat és kitaláljuk a műtétem időpontját is...


Anyukád szerencsés szerintem, hiszen felnevelhetett téged, de én néha félek, hogy nagyon nehezen lesz egy nap gyerekem. :( És nem bántana a dolog, de minden rokonom sokáig élt egészségesen nőként, és rengeteg ismerősöm szül mostanában.


Ne halogassatok soha semmit, mert még így is nehezen derül ki sok dolog! :O

2023. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok. Tavaly januárban azt mondták még,hogy nem valószínű,hogy valaha lesz gyermekem. Márciusban terhes lettem és van egy 11 hónapos csoda kisfiam! 🥰 Ne aggódj emiatt.
2023. okt. 22. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!